Satılık Tekneler

UIM Class 1 Dünya Offshore Şampiyonu : Victory Team
29.11.2016 UIM Class 1 Dünya Offshore Şampiyonu : Victory Team Geçen hafta içinde Abu Dhabi’de düzenlenen üç yarış sonunda, UIM Class 1 Dünya Offshore Şampiyonluğu'nu bu yıl yeniden Victory Team kazandı. Victory Team cuma günkü son yarışı kaybetmesine rağmen, sadece bir puan farkla dünya şampiyonluğu tacına yeniden ulaşmayı başardı.

UIM Class 1 Dünya Offshore Şampiyonluğu

Cuma günü öğleden sonra düzenlenen final yarışında Team Abu Dhabi ekibinin, Abu Dhabi mendireği içinde kendi sularında düzenlenen yarışı kazanmalarına rağmen, topladıkları puanlar şampiyonluğa ulaşmaya yetmedi. 
Dubai ekibi esasında yarışı servis alanında kazandı. Class 1 kurallarına göre yarışın başındaki pilotlar toplantısından itibaren, motorlarına dokunmayan ekipler ilave dört puan kazanıyorlar. Dubaili Victory Team, motorlarına hiç dokunmadılar ve bu dört puanı hanelerine yazdırdılar. Team Abu Dhabi ise, motorlarında gerekli kontrolleri yapabilmek için bir kez motorlarını açtıkları için sadece iki puan kazanabildiler. Şampiyonluğun bir puan ile el değiştirdiği düşünüldüğünde, yarışın mekanik ekip tarafından kazanıldığını söylemek daha doğru olacaktır.

Victory Team

Pek çok kez dünya şampiyonluğu kazanan Arif Saf Al-Zafeen ve Nadir Bin Hendi ikilisi, üçüncü yarışa başlarken en yakın rakiplerinin 10 puan gerisinde bulunuyordu. 6 numaralı Team Abu Dhabi teknesinin pilotları John Tomlinson ve Gary Ballough, yarışı ilk turdan sonuna kadar önde götürerek harika bir strateji ile yarışı kazanmalarına rağmen şampiyon olamadılar.

Team Abu Dhabi

UIM Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası'nda üçüncülüğü ise, İtalyan ve İngiliz pilotlar ile yarışan Norveçli Zabo Racing ekibi kazandı.

UIM Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası'nın ödülleri ve kupaları, Ekselansları Dr. Sheikh Sultan Bin Khalifa Al-Nahyan ve Abu Dhabi International Marine Sports Club (ADIMSC) yönetim kurulu üyelerince kazananlara takdim edildi. Ödül töreni sırasında UIM ve ARISF Başkanı Dr. Raffaele Chiulli, organizasyondan dolayı Abu Dhabi kulübüne ve katılan ekiplere teşekkür etti.

Zabo Racing

2016 UIM Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası
Sezon Sonu Puan Durumu

1. Victory 3 Arif Saif Al-Zafeen (UAE)/Nadir Bin Hendi (UAE) 53 puan
2. Team Abu Dhabi 6 John Tomlinson (USA)/Gary Ballough (USA) 52 puan
3. Zabo 91 Giovanni Carpitella (ITA)/Ian Blacker (GBR) 40 puan
4. Team Abu Dhabi 5 Rashed Al-Tayer (UAE)/Majed Al-Mansoori (UAE) 15 puan
5. Aquasport 99 Nick Huybens (BEL)/Daniel Cramphorn (GBR) 9 puan


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder