Satılık Tekneler

UIM Çevre Ödülünü Hydros Kazandı
15.03.2016 UIM Çevre Ödülünü Hydros Kazandı
Her yıl UIM (Dünya Motonotik Federasyonu) tarafından düzenlenen Çevre Ödüllerinde, bu yıl hibrit prototip sürat teknesi projesi ile Hydros Innovation kazandı. İsviçreli deniz ve gemi mühendisliği firması projesi, dünyanın en saygın ödüllerinden biri sayılan UIM Çevre Ödülü ile büyük bir ödül elde etti.

UIM-Çevre-Ödülleri

Çevre Ödülü, verimli katlanabilir kanatları olan HY-41 hibrit prototip sürat teknesi için verilirken, Çevre Yararına Fayda Getiren Çalışmalar mansiyonu da, Hydros Vakfının yaptığı yenilikçi platformlar ve geleceğin motoryatları konusundaki çalışmaları nedeniyle Hydrocontest’e layık görüldü.


UIM tarafından 5 Mart’ta Monte Carlo Sporting Club’da düzenlenen 7. UIM Ödül Töreni galasında, Monako Prensi II. Albert tarafından Hydros Innovation’ın CEO’su ve Hydros Vakfının kurucusu Jérémie Lagarrigue’e ödül takdim edildi. Hydros Vakfı, kar amacı gütmeyen ve kamu adına çalışan kurum olarak iki yenilikçi projesiyle aldığı ödüller ile büyük onur kazandı.

HY-41

Hem teknoloji hem de sahip olduğu know-how ile HY-41 sürat teknesi çevre dostu yatçılık projesi olarak, gezi tekneleri için performanstan vazgeçmeden çevreyi kirletmemek fikri üzerine inşa edilmiş. UIM tarafından takdir edilen projenin başarısındaki etkili olan unsurların, çok verimli olmasının yanı sıra sporun ruhu olan sportif cesaretin sürdürülebilirliği ile doğal çevrenin korunmasının bir arada ortaya çıkması denildi.

Ödül töreninde UIM Başkanı Dr. Raffaele Chiulli yaptığı konuşmada; “Sürat teknesi yarışları, denizcilik endüstrisi için her zaman laboratuar olmuştur. Her zaman yenilikçi malzemeleri denemekteyiz, çevre dostu teknolojilere daha çok önem veriyoruz. Hepsinin de ötesinde, sürdürülebilir çevre projelerini ve çevreye saygılı projeleri teşvik ediyoruz. HY-41 ve Hydrocontest sahip olduğumuz değerlerin yansımasıdır. Bir yandan verimli endüstriyel uygulamalar devam ederken, diğer yandan da gezegenimizin sorunları artmaktadır. Bizler çevreye saygılı olarak, sorunların bilincinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi. 

HY-X

Katlanabilir kanatları ve isteğe göre şekil verilebilir aktarma sistemi sayesinde, HY-31’in yakıt tüketimi daha hızlı, güvenli ve konforlu seyir yapılırken en az % 30 azaltılabilmektedir. HY-X, bir küçük ölçekli deneysel prototip şeklinde 2014 yılının sonunda tanıtıldığında büyük ilgi çekmişti. Bir yıl sonrasında da HY-41, bir mühendislik firması olan Hydros Innovation tarafından üretildi.

Günümüzde dünya ticaretinin %90’i deniz yoluyla yapılıyor ve bu, dünyadaki kirliliğin en önemli beşinci nedeni olarak bilinmektedir. Hydros Vakfı bu konuyu Hydrocontest projesi çalışmalarının başlangıç noktası alarak, uluslararası rekabeti ortaya çıkartmak için üniversiteleri, enstitüleri ve sanayicileri büyük bir hırs içinde düşünmeye teşvik etmek için çalışma başlattı. Hydrocontest, geleceğin teknelerinin inşasında enerji verimliğine hizmet için teknolojik yeniliklerde rekabet ortamı oluşturacak.

UIM tarafından bu yıl Çevreye Hizmet Mansiyonu ile ödüllendirilen Hydrocontest projesi, çevre konusunda ilgili kurum ve kuruluşları düşünmeye teşvik edici projelerin gün ışığına çıkmasına ve sektörün gelişmesine katkılarda bulunmayı sürdürmektedir. Başarılı oraganizasyonun üçüncü yılında, on iki farklı ülkeden 250’den fazla katılımcı en son yeniliklerini sergilemek için bir araya gelecekler. İsviçre’nin Lozan kentinde 24 - 31 Temmuz tarihlerinde yeni prototipler ve yeni projeler gün ışığına çıkacaklar.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.