Satılık Tekneler

Uçak Gemi : Flying Diamond
17.02.2017 Uçak Gemi : Flying Diamond Süper deniz uçağı projesindeki 140 metrelik ana gemi, yat sahiplerinin kendilerini gökyüzüne taşıyacak dev bir hava aracına ev sahipliği de yapıyor. Çelik gövdeli ana gövde ile 100 metre uzunluğundaki helyum dolu balon, Flying Diamond projesinin en önemli parçaları.

Flying Diamond

Projenin tasarımcısı George Lucian; “Projeyle ilgili fikrim, yatçılık tutkumdan ve 20. yüzyılın başlarında uçmakta olan hava araçlarına olan hayranlığımdan kaynaklanıyor. Yolcular yatta lüks olanaklarla ve çok şık bir şekilde ağırlanırken, arzu edildiğinde havadan da okyanusun keyfini sürebilecekler” diyor. Yatlı hava aracı kavramının ana gövdesi olan yat bölümü, keskin çizgileri ile uçan balon hava aracının yanı sıra pek çok hizmet teknesi ve helikoptere de ev sahipliği yapabilecek geniş açık alanlara sahip. Ana geminin sert hatları hava aracının yuvarlak hatları ile dengelenmiş durumda.  Yatın ana gövdesindeki depolama alanları en zorlu koşullarda bile su tutmayacak şekilde tasarlanmış.

Flying Diamond.

Balon hava aracı havalanmadığı zamanlarda, yata ön ve kıç bölümünden tutturularak, hava aracı içindeki salon, konuk kamaraları ve mürettebat alanları kullanılacak. Böylece konseptteki toplam yaşam alanlarının daha da büyütülmesi sağlanmış olucak.

Flying Diamond..

Ana gemide ise, 12 konuk ile birlikte 40 mürettebatın konaklaması için en lüks ve konforlu şekilde dekore edilmiş kamaralar yer alıyor. Ayrıca, yatta hava aracının ihtiyacı olan helyum gazının üretileceği ve depolanacağı bir tesis bulunuyor.

Flying Diamond...

Çalışmalarını Monaco’da sürdüren tasarımcı George Lucian; "Uçak gemisi konsepti, denizciliği ve uçmayı seven, denizin üstünde akşam yemeği ile kokteyllerini gökyüzünde almayı tercih edecek vizyon sahibi bir müşteri kitlesini hedef alıyor” diyor. 

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.