Satılık Tekneler

Uber, Deniz Taksilere Rakip Oluyor
26.06.2015 Uber, Deniz Taksilere Rakip Oluyor
Özel araç ve taksi çağırma servisi Uber, İstanbul’da yeni bir ulaşım kanalı daha açıyor. İstanbul’da deniz yoluyla ulaşım, dakikalar içerisinde güvenli ve ekonomik bir yolculuk yapmanın en iyi seçeneği. 2014 yazında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Uber, şimdi de UberTEKNE (UberBoat) ile deniz taksilere rakip oluyor. UberTEKNE uygulaması taksi çağırmak gibi değil de, daha çok lüks özel araç temini gibi düşünülebilir. 

uber-tekne

Adından da anlaşılacağı üzere, özel sürat teknesi çağırmayı mümkün kılan UberTEKNE, lüks deniz taşımacılığı firması Navette işbirliğiyle ve bugün itibariyle hizmet vermeye başlamış. Ancak şimdilik sadece belli bir kullanıcı kitlesine açık olduğunu paylaşalım.

İlk olarak İstanbul’da geçerli olan UberTEKNE ile ,sahile yakın bölgelerde 6-10 kişilik bir sürat teknesi çağırabiliyorsunuz. Ücretlendirme gidilen mesafe ve süreye göre yapılıyor. Ödeme ise, klasik şekilde Uber hesabınıza kayıtlı kredi kartına otomatik olarak yansıtılıyor.

UberTEKNE yolculuklarınızda da ücret paylaşımı yapmak mümkün. Uber, talep oldukça platforma kayıtlı tekne sayısını artıracağını paylaşıyor.

uber-istanbul 


Web üzerinden veya akıllı telefon uygulamaları aracılığıyla sisteme kayıt oluyorsunuz. Kayıt olurken kredi kartı bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Bunun sebebi ise, yolculuğunuz esnasında ve sonrasında sizden nakit ücret talep edilmemesidir. Tüm işlemler için gerekli tutar kredi kartınızdan çekiliyor. Sonra uygulama üzerinden tekne çağırıyorsunuz.

Bir araca ihtiyaç duyduğunuzda, uygulama üzerinden alınmak istediğiniz konumu seçiyorsunuz. Konumunuza göre araç talep ettiğinizde, bir sürücü talebinizi üstleniyor. Bundan sonra da gitmek istediğiniz yeri seçiyorsunuz ve geriye sadece beklemek kalıyor. Dilerseniz varış noktasını seçtikten sonra, daha araç gelmeden bile yolculuğun ne kadar tutacağını görebiliyorsunuz.

Sürücü sizi aldığı zaman gitmek istediğiniz nokta kendisine söyleniyor ve rota çizilip, tahmin edilen varış zamanı belirleniyor. Vardığınız zaman da ödeme uygulama üzerinden, daha önce ayarladığınız ödeme yöntemi ile çekiliyor. Sürücüye verilecek bahşiş miktarı size bırakılıyor.

Uber bu yeni hizmetiyle, İstanbul’da faaliyet gösteren deniz taksilere rakip olmuş oluyor. Diğer yandan İstanbul’da benzer şekilde kayıtlı/kayıtsız resmi tekneler olduğu da biliniyor. Bu alandaki rekabeti hareketlendireceğe benzeyen Uber, kullanıcılara da denizcilik açısından önemli bir deneyim olacak.

UberTEKNE ile yapılabilecek yolculuk ve ücret seçeneklerini ise şu şekilde:
 
Bebek – Kandilli, 50 – 60 TL
Ortaköy – Kuzguncuk, 50 – 60 TL
Emirgan – Kanlıca, 50 – 60 TL
Bebek – Reina, 100 – 115 TL
Ortaköy- Ataköy, 390 – 410 TL
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder