Satılık Tekneler

TYF Yeni Başkanı Özlem Akdurak
07.11.2016 TYF Yeni Başkanı Özlem Akdurak
Türkiye Yelken Federasyonu’nun 4 Kasım 2016 günü Ankara Hilton Oteli'nde gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurulu’nda, 111 oy alan Çeşme Yelken İhtisas Kulübü’nün Başkanı Özlem Akdurak, 4 yıl süre ile Federasyon Başkanlığı'na seçildi. Türkiye Yelken Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’nda, 214 delegeden 208’i oy kullandı. Mevcut Başkan Mehmet Serhat Belli’nin 97 oy aldığı genel kurulda, 111 oy alan Özlem Akdurak Türkiye Yelken Federasyonu’nun yeni başkanı oldu.

TYF Yeni Başkanı Özlem Akdurak

Bu güne kadar yapılan seçimlerde, sadece Hentbol Federasyonu’nun genel kurulunda konuşan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Yelken Federasyonu’nun genel kuruluna katılarak oyunu kullandı ve kısa bir açıklama yaptı. Baykan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın 2016 Rio Paralimpik Oyunları öncesi, bazı federasyon başkanlarının kendilerini gözden geçirmesi gerektiği yönünde yaptığı çağrının yanlış algılandığını belirtti. Bu çağrının “istifaya davet” gibi algılandığını ya da yansıtıldığını belirten Baykan; “Sayın Bakanımız kimseyi istifaya davet etmedi. Bakan Kılıç’ın “kendini gözden geçirme” sözleri, 'Olimpiyata katılmazsam ya da madalya alamazsam bu işi bırakacağım’ diyen federasyon başkanlarının verdiği taahhütlerin hatırlatılmasıydı” dedi.

Baykan, Türkiye Yelken Federasyonu’nun delege yapısındaki değişikliğe işaret ederekİ “Bu noktada kesinlikle kasıt olmadığına inanıyorum. Statünün neresinde bir eksiklik vardı ki. Yelken Federasyonu’nun delege yapısındaki anormal değişiklik, gözden geçirilmesi gereken bir konu. Kesinlikle Sayın Başkan ve ekibini tenzih ediyorum. Yelken, basketbol, hentbol gibi branşlarımızı bir an önce futbol gibi tam bağımsız, tam özerk, kendi içinde yönetilebilir hale getirmek için çağrıda bulunmalıyız. Bunun çabası içinde olmalıyız” ifadesini kullandı.

TYF Yeni Başkanı Özlem Akdurak-2

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlığı'na ilk kez seçilen Özlem Akdurak ise, delegeye yaptığı konuşmada, kalıcı başarı elde etmek için güçlü kulüplerin yaratılması gerektiğini vurguladı. Akdurak, mevcut sistemde 140’a yakın kulüpten 10-15 tanesinin varlığını koruyabildiğini kaydetti. Tesislerle ilgili kulüplere uygulanan mali cezalardan kaynaklandığını belirterek, “Bizler yelken camiası olarak sporcu yetiştirdiği için cezalandırılan yegana spor branşıyız. Önceliğimiz sizleri bu sıkıntıdan kurtarmak olacak. Sizlere söz veriyorum, en kısa sürede en yetkili makamlara ulaşmaya çalışacağım” diye konuştu.

Yeni dönemde federasyonun daha şeffaf olacağını dile getiren Akdurak, milli takım seçme kriterlerinin de gözden geçirileceğini, sorunların çok büyük olduğunu belirterek, herkese ve özellikle ailesine teşekkür etti. Seçimi 14 oy farkla kazanan Akdurak, insan odaklı ve liyakata önem veren bir anlayış ile çalışacaklarını belirterek, bütün delegelere teşekkür eti. 

Türkiye Yelken Federasyonu’nun yeni başkanı Özlem Akdurak’ın yönetim kuruluna Ahmet Oğuz Özcü, Adnan Yıldırım, Ali Doğaner, Cengiz Kalkan, Ceyhan Üstüner, Ferit Esen, Hakan Yenigün, Hakan Han Özcan, Mahmut Saral, Melih Dilikoğlu, Özfer Uralp ve Yusuf Öztürk seçildi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder