Satılık Tekneler

Tuzla Viaport Marina’da Sona Yaklaşıldı
27.03.2015 Tuzla Viaport Marina’da Sona Yaklaşıldı
İstanbul’un devam eden ve bu yıl açılacak dev yatırımlarından olan Tuzla Viaport Marina’da sona yaklaşıldı. Yüzlerce milyon dolarlık yatırım değeriyle İstanbul’un cazibe merkezlerinden biri olmaya aday projenin, yüzde 80 'i tamamlandı. 

Tuzla Viaport Marina’da Sona Yaklaşıldı

Tuzla Viaport Marina, Tuzla’ya yeni bir çehre kazandıracak. İstanbul’un en önemli projeleri arasında gösterilen ve Tuzla’yı İstanbul’un cazibe merkezlerinden birine dönüştürecek olan Tuzla Viaport Marina Projesi’nde sona yaklaşıldı. Dünyada çok az örneği bulunan ve yüzlerce milyon dolarlık yatırım yapılan, Tuzla Viaport Marina Projesi’nin yüzde 80’i tamamlandı. Avrupa’nın en büyük 3’üncü Roller Coaster’ının da yerleştirildiği Tuzla Viaport Marina’da son durum havadan görüntülenirken, animasyon görüntüleri ise göz kamaştırdı.Tuzla Viaport Marina Projesi’ne ilişkin bilgiler veren Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Tuzla Viaport Marina'mızın şu ana kadar yüzde 80’i tamamlanmış ve çok iyi bir şekilde ivme kazanmış durumda. İnşaat devam ediyor, 19 Mayıs’ta yüzde 90’lık bir kısmıyla açılacak. Konaklama tesisi ve akvaryum ile safari park kısmı ise, bir sonraki senenin başına kalacak şekilde açılacak. Tuzla Viaport Marina tema parkıyla, alışveriş merkeziyle ve yat limanının büyük bir kısmının yat bağlanacak şekilde bitmesiyle beraber hizmete başlayacak” dedi.

Tuzla Viaport Marina’da Sona Yaklaşıldı -1

Tuzla’da bir yaşam merkezi oluşturmak amacıyla çıkılan yolda dev projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Yazıcı, “Tuzla Viaport Marina projesi içerisinde AVM ve tema park var. Bu parkın içerisinde birçok oyun grupları ve iki tane Roller Coaster var. Bir tanesi Avrupa’nın üçüncü büyüğü konumunda. Bunun yanında 30 tane oyun grubuyla beraber ciddi bir tema parka sahip. Ayrıca konaklama tesisi yat limanlarında, limanın üçte biri ölçeğinde konaklama tesisi yapılabilir kanununda faydalanarak; 5 yıldızlı otel, 200 teknelik bir balıkçı barınağı ve 750 teknenin bağlanabileceği yat limanıyla denizin üzerinde bir yaşam alanı oluşturduk” diye konuştu.

Tuzla Viaport Marina’da Sona Yaklaşıldı -2  Tuzla Viaport Marina projesi hizmete açıldığında ilçenin turizm potansiyelinin artacağını sözlerine ekleyen Başkan Yazıcı, farklı ulaşım alternatifleriyle de yaşam merkezine kolaylıkla ulaşılabileceğini söyledi. Yazıcı, “Buraya yılda 15-20 milyon ziyaretçi bekliyoruz. 3 senedir sürdürdüğümüz ulaşım akslarını Büyükşehir Belediyemizle beraber Marmaray ve metro ile entegre edeceğiz. Bu bölgede 8 ilçede bir Havaray Projesi vardı. Fakat biz Tuzla olarak çok öncesinden başlamıştık, onun proje ihalesi yapıldı. Uygulama projesi bittikten sonra Marmaray ve metroyla bağlantılı, Havaray Projemizin de uygulamasını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız buraya çok rahat bir şekilde gelsin ve eğlensin düşüncesiyle çalışmalarımızı çok hızlı bir şekilde sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Tamamlandıktan sonra 3 bin işsize istihdam sağlanacak olan Tuzla Viaport Marina projesi, yerel dokuyu korurken Tuzlalı balıkçılara da yer ve barınma imkânı sağlayacak. Yaklaşık 200 balıkçı teknesi marina içinde kendilerine ayrılan bölgeyi ücretsiz kullanabilecek. 
 
Viaport

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.