Satılık Tekneler

Tuzla Marina Mart 2015'te Açılıyor
03.12.2014 Tuzla Marina Mart 2015'te Açılıyor
Türkiye'nin yat kapasitesi bakımından en büyük 3. marinası olan Tuzla Marina, Mart 2015'te açılıyor. Marinada 2 bin kişi çalışacak. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın vizyon projesi Tuzla Marina'da, inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 2015 yılı mart ayında hizmete girmesi planlanan Tuzla Marina, mimari ve fonksiyonel açıdan dünyanın sayılı marina projeleri arasına girmeye aday.

Tuzla Marina Mart 2015'te Açılıyor

185 bin metrekare yeşil alanı da bünyesinde barındıracak olan 840 yat kapasiteli Tuzla Marina'nın içerisinde, 200 kapasiteli balıkçı barınağı, alışveriş, hizmet ve servis alanları, su oyunları eğlence parkı, seyir terasları, cafe ve restaurantlar, parklar, çocuk oyun alanları, açık spor sahaları, yürüyüş yolları, gösteri alanları, konaklama alanı, kent meydanı ve 5 bin araçlık otopark da yer alacak.

Tuzla Marina Mart 2015'te Açılıyor

Yıllık 25 milyon ziyaretçi beklenilen Tuzla Marina'nın, bölgenin çehresini değiştireceğini anlatan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, " Tuzla Marina, her ekonomik düzeyden insanımızın faydalanacağı, hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin tercih edeceği fonksiyonel bir yapıya sahip olacak. Tuzla Marina, Tuzlalı'ların ekonomik yaşamına da büyük katkı sağlayacak. Tuzla Marina projesi ile en az 2 bin Tuzlalı'ya istihdam sağlanacak. Marina, denizcilik sektöründe her türlü imkâna sahip olan Tuzla'nın her alanda ilerlemesine etki yapacak. Mart 2015'te buranın hizmete açılmasıyla Tuzla, dünya çapında tanınan, bilinen ve dünyanın her yerinden ziyaretçi ağırlayacak bir şehir olacak" şeklinde konuştu.

Tuzla Marina Mart 2015'te Açılıyor

Tuzla Marina'daki istihdam ve kariyer imkânından, ağırlıklı Tuzla çevresinde oturanlar yararlanacak. İnşaatı devam eden Tuzla Marina'da çalışacak kişilerin, Tuzla'da oturuyor olması şartını ihale dosyasına koyarak firma için zorunluluk oluşturan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, işe alınacak kişiler için mesleki eğitimler düzenleyecek. Tuzla'daki işsiz kesimin bu tesiste çalışmasını çok önemsediklerini belirten Başkan Yazıcı, "Tuzla Marina, Tuzla'daki işsizliğe neşter vuracak. Kursların kayıt ve eğitim dönemi önümüzdeki günlerde başlayacak. 2 bin kişi iş sahibi olacak" dedi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Herkes bir yerlerden ekmek yiyecek iste hayirli olsun ne mutlu alin teriyle kazanilan ekmege yeterki kazanilsin cakallar yuvasi olmasin..

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder