Satılık Tekneler

Turquoise Yachts Kapasitesini Büyüttü
07.04.2016 Turquoise Yachts Kapasitesini Büyüttü
Bir yıldır inşaatı devam eden Türk tersanesi Turquoise Yachts’ın yeni binasının bitmesi ile birlikte, tersane kapasitesini iki katına çıkarttığını duyurdu. 165 metre uzunluğunda ve 40 metre genişliğindeki yeni tamamlanan tesiste, her biri 80 metre uzunluğundaki üç adet süperyatı aynı anda inşa edebilmek mümkün olacak.

Turquoise-Yachts

Turquoise Yachts tarafından yapılan açıklamaya göre, tersane artık aynı anda on süperyatı inşa edebilme imkanına kavuştuğunu duyurdu. Duyuruda, Türk yat üreticisinin yeni tesisinin, İstanbul Pendik’teki tersanesine ek olarak Kocaeli’de olduğu ifade edildi. Yaklaşık bir yıldır devam eden inşaat faaliyetleri sonrasında, Kocaeli tesisinin kapasitesinin iki katına çıkmış oldu.

Turquoise-Yachts-2

Ayrıca yeni denize indirilen yüzer havuz ise, 2.500 ton kapasiteye sahip. Turquoise Yachts’ın tersane inşaat yatırımına ilave olarak, denize indirdiği yüzer havuz sayesinde 2.500 ton ağırlığındaki yatlar havuzlanabilecek ve her iki tersane arasında nakledilebilecek.

Turquoise-Yachts-3

Turquoise Yachts tersanelerinde halen, uzunlukları 47 metre ile 81 metre arasında değişen üç süperyatın imalatı devam ediyor. İnşaatı devam eden yatların, 2016’nın ikinci yarısı ile 2018 arasında teslim edilmesi planlanıyor.



Tersanenin Vitruvius tarafından projesi yapılan, 80 metre uzunluğunda yeni bir projeye başlamak üzere olduğu da duyuruldu. Turquoise Yachts, süperyat pazarına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, tesislerini geliştirmeye ve yeni yatırımlar yapmaya devam edeceği açıklandı.

www.turquoiseyachts.com



YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.