Satılık Tekneler

Türkiye Dünya'nın En Büyük 3. Yat Üreticisi
25.12.2014 Türkiye Dünya'nın En Büyük 3. Yat Üreticisi
Amerikan ünlü yat dergisi ShowBoats International tarafından uzun yıllardır endüstrinin en güvenilir kaynağı olarak kabul edilen “Global Order Book” sıralamasında 2014 yılında Türkiye yine 3. sırada yer aldı.

Dünya'nın En Büyük 3. Yat Üreticisi - Türkiye

Geçen yılın sıralamasına göre İngiltere'nin Amerika’nın önünde yer almasını, Avrupa pazarının yeniden canlanmaya başlaması şeklinde değerlendirebiliriz. İngiltere’nin gelişiminin yanı sıra, Çin’in de büyümesi dikkat çekici.

ShowBoats International süperyat endüstrisinin gelişiminin en sağlıklı şekilde izlenebildiği Global Order Book, 1992 yılından bugüne kadar üretilen süperyatların bilgilerini derleyen bir rehber. Derginin editörleri tarafından her yıl yenilenen listenin 2014 sonu itibarıyla durumuna baktığımızda, Türkiye listenin 3. sırasındaki yerini koruduğunu görüyoruz. 

Global Order Book rehberinin analizlerinde baz alınan boyut 24 metre (80 feet) ve üzeri. Yatvitrini olarak geçtiğimiz günlerde okurlarımızla paylaştığımız listenin ilk sırasında, İtalyan üretici Azimut / Benetti Group bulunuyordu. 

Global Order Book rehberinin diğer listesi olan en büyük 30 yat üreticisinin başında İtalyan firmalar yer alırken, onları İngiliz Sunseeker tersanesi izliyor. Bu listede aynı zamandan 2 Türk firması görüyoruz; Mengi-Yay ve Oruçoğlu tersaneleri ilk 30 içinde olma başarısını kazanmışlardır.

Dünya'nın En Büyük 3. Yat Üreticisi - Türkiye
Dünya'nın En Büyük 3. Yat Üreticisi - Türkiye
Dünya'nın En Büyük 3. Yat Üreticisi - Türkiye

Kaynak :http://www.boatinternational.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder