Satılık Tekneler

Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta Boğaz Yarışı Tamamlandı
31.05.2015 Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta Boğaz Yarışı Tamamlandı Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta İstanbul Boğazı etabı dün tamamlandı. 67 teknenin kayıt verdiği organizasyon, İstanbul’da hayli renki görüntüler ortaya koydu. İstanbullular’ın yoğun ilgisini çeken Boğaz Yarışı etabı, esen hafif hava ve şiddetli Boğaz akıntısı ile yelkencileri oldukça zorladı. Belli noktalarda akıntıyı kullanmak adına karaya adeta ‘sıfır’ geçen yatlar, karadan izleyenleri de heyecana dahil etti. 

Bosphorus-Cup-2015

IRC Maxi sınıfında mücadele eden teknelerden 70 feet’lik VOR70 tipi Fransız SFS teknesi, Bülent Atabay’ın Orient Express 6’sı, Farr 55’e geçilerek ikinci olmuş oldu. Korza ise Maxi sınıfında yarışı 3. sırada tamamladı. 3 saat 39 dakikalık yarış süresiyle IRC0 sınıfında Arkas-Flying Box ilk finiş veren tekne oldu. Arkasından ise düzeltilmiş zamanda 40 sanise farkla Farr 40’lar Farr Fara ile Renault – Farr Away tekneleri geldi. MAT 1180, CFM teknesi ise Boğaz Yarışını 4. sırada tamamladı. Borusan Racing, Arçelik – Alize, Arcora ve 7 Bela tekneleri de sırasıyla 5, 6, 7 ve 8. sırada yarışı tamamladılar. 

Bosphorus-Cup-2015

Bosphorus Cup, bugün yapılacak iki şamandıra yarışıyla devam ediyor. Caddebostan’da kurulacak parkurdaki bu iki yarışın ardından 5 yarışlık Turkcell Platinum Bosphorus Cup heyecanı sona erecek. Ödül töreni ise yine bugün saat 18.30’da Kalamış Marina’da yapılacak.

Geride kalan 3 yarışın ardından genel klasmanda Arkas – Flying Box liderliği sürüyor. Arkas’ın 10 puan gerisinde Renault – Farr Away ekibi ikinci sırada. CFM ise üçüncü sırada.


EFE SEZİK

Fotograflar: Martinez Studio
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.