Satılık Tekneler

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016’nın Galibi Orient Express 6
31.05.2016 Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016’nın Galibi Orient Express 6 İstanbul’un en prestijli yat yarışı organizasyonu olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın 15.’si geçtiğimiz haftasonu tamamlandı. Toplamda üç yarış gününden oluşan yarış haftasını Orient Express 6 teknesi kazandı. Herkesin merakla beklediği ve ilgiyle takip ettiği İstanbul Boğazı etabında ise Bodrum’dan gelen Renault – Farr Away teknesi birinci oldu.

Turkcell-Platinum-Bosphorus-Cup-2016

Yatvitrini.com’un medya sponsoru olduğu, Turkcell Platinum ana sponsorluğunda düzenlenen Bosphorus Cup bu yıl yelkencilerin beklentisini tam anlamıyla karşılayamadı. Genel klasmana dahil olan IRC 0, 1, 2 ve 3 sınıfları için planlanan beş yarıştan sadece ikisi yapılabildi. Cuma tüm gün boyunca yağan yağmurda ıslanan yelkenciler sadece bir adet şamandıra yarışı ile günü tamamladı. Cumartesi İstanbul Boğazında hafif esen rüzgarda kimi zaman güç bela ilerleyebilen tekneler, neyse ki yarışı bitirebildi ve Bosphorus Cup 2016’nın son finişi alınmış oldu. Yarışların son günü olan 29 Mayıs Pazar günü ise eksik kalan bir yarışı yapabilmek için start saati bir saat erkene çekildi. Tüm sınıfların start ettiği günün ilk yarışı, rüzgarın tamamen bitmesiyle komite tarafından abandone edildi. Gün boyu umutla rüzgar bekleyen yelkenciler, saatlerin son start saati olan 16.00’yı göstermesiyle yarış yapamadan karaya döndü. 

 

Cuma günü yapılan ilk yarışın galibi Bülent Atabay’ın Orient Express 6’sı, İstanbul Boğazı etabında da ikinci olarak, hemen arkasından gelen Hasip Gençer dümenciliğindeki ikinci Renault – Farr Away’in bir puan önünde Bosphorus Cup 2016’nın sahibi oldu. Erhan Uzun dümenciliğinde yarışan FarrFara teknesi ise 2. ve 3. olarak genel klasmanda üçüncü oldu.  

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016’da, bir önceki yılda da olduğu gibi kalabalık bir filo olan Farr 40 tipi tekneler için ayrı bir değerlendirme yapıldı. Farr 40 sınıfında birincilik kupasını kazanan; Team Özonur ekibinin yarıştığı Renault – Farr Away teknesi oldu. FarrFara ikinci, Borusan Racing üçüncü oldu. 

Turkcell-Platinum-Bosphorus-Cup-2016

Türkiye’nin en prestijli yarış organizasyonlarından biri olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016’nın ödül töreni Kalamış Marina’da gerçekleşti. ORG Sports’un organize ettiği yarışın ardından ORG Sports kurucusu Orhan Gorbon şunları söyledi: ‘Çocukluğumda henüz kimsenin ilgisi yokken İstanbul Boğazı’nda yelken yapardım. Uluslararası düzeyde yarışmaya başladığımdan itibaren Boğaz’ın grand-prix yat yarışçılığı için uluslararası seviyede çok çekici bir yer olacağına inandım. Bizler İstanbul’u, Boğaz’ı ve yelken sporunu desteklemek istiyoruz. Bu denli büyük bir şehrin tam kalbinde modern ve çevre dostu bir spor olan yat yarışçılığının nasıl yapılabileceğinin mesajını herkese iletmek istiyoruz.’ dedi. 

Turkcell-Platinum-Bosphorus-Cup-2016

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016’nın yarış sonuçlarına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ.

Yatvitrini.com ekibi olarak Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016’da başta Orhan Gorbon olmak üzere bu güzel organizasyonda emeği geçen ve katkısı bulunan herkese teşekkür ederiz. 


EFE SEZİKYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.