Satılık Tekneler

Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası
10.10.2016 Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, 300 denizcinin katılımıyla hafta sonu Alaçatı'da yapıldı.

Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası

İş dünyasının önde gelen isimlerinden Gökhan Çarmıklı, Ecvet Sayer, Mahmut Özgener, Uğur Işık, Can Kestelli, Erkut Soyak, Turgut Konukoğlu, Suat Evren, Murat Aslan ve Necmettin Tüfekçi, eski bakanlardan Kürşat Tüzmen ile sanatçı Engin Altan Düzyatan'ın aralarında bulunduğu 60 balıkçı teknesi, 6 - 9 Ekim günlerinde Alaçatı Marina'dan Çeşme sularına açılarak oltalarıyla büyük balık avına çıktılar.

Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası2

Bu yıl Turkcell Platinum desteğinde yapılan turnuva sonrasında hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucunda, Turgut Konukoğlu ve Burak Parlak'tan oluşan “Dorado” teknesi ekibi, yakaladıkları 65 kilo 640 gram Bluefin orkinos ile 7 bin 500 lira para ödülü ve “En büyük balık” kategorisini kazanarak, turnuvanın şampiyonu oldu.
İsmet Aslan, Ece Şule Aslan, Ata Aslan, Mehmet Berberoğlu ve Cemre Atik'ten oluşan “Amaze 2” teknesi ekibi, yakaladıkları 59 kilo 440 gram Bluefin orkinos ile turnuvanın ikincisi oldu ve 4 bin lira para ödülü kazandı.
Feridun Bigalı, Yavuz Ölken, Muammer Gargun, Cemal Mert Bigalı'dan oluşan “Mist” teknesi ekibi ise, yakaladıkları 55 kilo 740 gram Bluefin orkinos ile turnuvanın üçüncüsü oldu. Ekip, 2 bin 500 lira para ödülü kazandı.

Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası3

Turgut Konukoğlu, bu ödülü kazanmak için 7 yıldır yarıştığını belirterek; “Podyuma çıkmak bugüne kısmet oldu. Bu bence çok büyük bir şans meselesi. Bugün şans sadece bana güldü. Herkes çok uğraştı. Burada olduğum için çok mutluyum. Ekibime çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ki bu bir kişinin yaptığı bir şey değil.” dedi. Ülkenin çok zor bir dönemden geçtiğine değinen Konukoğlu; “Kazandığımız ödülleri 15 Temmuz Vakfı'na ve burada sokaktaki kimsesiz hayvanlara yardım eden Giza Vakfı'na destek olmak için bağışlıyorum.” diye konuştu.

Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası4

Turnuvanın 10. yılının değerlendirmesi olarak yapılan puanlama neticesinde ise, birinci olan “El Quizo” teknesi kaptanı Ali Ömer Atay ve tüm takım üyelerine altın madalya, ikinci olan “Dorado” teknesi ekibi kaptanı Turgut Konukoğlu'na gümüş madalya, üçüncü olan “Espadon” teknesi kaptanı Berent Akdemir'e gümüş madalyaları takdim edildi.

Turnuva, kutlama yemeği ve Emir Ersoy Projecto Cubano konseri ile sona erdi.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.