Satılık Tekneler

Türk üretimi muhteşem tasarım: Elada
24.09.2014 Türk üretimi muhteşem tasarım: Elada
Süperyat Elada, Türk üretici Bilgin Yachts tarafından üretildi ve bu yılın başlarında suya indi. 45 metre boyundaki benzersiz tasarımda H2 stüdyosunun imzası var. Süperyatın inşası için olan kontrat ise sadece 2 yıl önce imzalanmıştı. 

elada

Geriye yatık burun yapısıyla dikkat çeken Elada’nın sadece dış tasarımını değil, iç tasarımını da H2 Yacht Design tamamladı. 40 metrelik süperyat M’in tasarımının geliştirilmesiyle ortaya çıkarılan Elada, süperyat M’den 5 metre daha uzun. Ek olarak, yumuşatılan üst yapısı, tasarımı benzersiz bir hale getirmiş. Alışılagelmedik dış görünümüne rağmen Bilgin Yachts; performans, güvenilirlik ve herhangi bir unsurdan asla ödün verilmediğinden bahsediyor. Bilgin Yachts’ın diğer motoryat modelleri gibi ahşaptan üretilen Elada’nın, kullanılan yüksek teknikler ve teknolojiler ile GRP, fiber destekli, motoryatlar kadar sağlam olduğu firma tarafından belirtiliyor. 

elada

Süperyat Elada’nın tasarımını özel kılan detaylardan biri de göze çarpan mavi renkler. Tasarımda sahibi tarafından özellikle istenilen mavi detaylar, süperyatı sahipleri için daha da kişiselleştiyor. Kıç bölümdeki katlanır kapıdan beach club bölümüne geçiş ve geniş dış yaşam alanı hemen göze çarpıyor. Köprü güvertesinin sky lounge’a bağlanması ve bu bölümdeki 12 kişilik yemek masası benzersiz atmosferin diğer unsurları arasında. Elada’da bulunan iki jakuzziden biri baş taraftaki güneş güvertesinde, diğeri ise köprü güvertesinin baş tarafında yer alıyor. 

elada

Klasik ve modern stilin sentezleri, H2 Yacht Design tarafından süperyatın içinde kullanılmış. İç mekanında yer alan 6 birbirinden lüks kabinde 12 misafir konaklayabiliyor. Alt güvertede yer alan kamaraların yanı sıra VIP kabin, ana güvertede konumlanıyor. Lüks, benzersiz tekne sahibinin kabini ise köprü güvertesinde, kıç tarafa doğru açılan özel terasıyla eşsiz ayrıcalığı yaşatmayı garanti ediyor. 

elada

Süperyat Elada, çift CAT C32 1900 beygirlik makineleriyle 18 knot sürate çıkabiliyor. Seyir sürati ise 15 knot. 12 knot olarak verilen ‘eco’ süratinde ise 2600 deniz mili mesafe gidebiliyor. Süperyat Elada, Avrupa, Akdeniz’de charter için hazır olacak.


www.bilginyacht.com
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder