Satılık Tekneler

Türk üretici Sunrise Yachts’a yeni yatırımcı
08.01.2016 Türk üretici Sunrise Yachts’a yeni yatırımcı
2007’den beri Türkiye’de süperyatlar üreten Türk firması Sunrise Yachts, yabancı yatırımcıyla güçlerini birleştirmeye hazırlanıyor. Hong Kong bazlı fon, Diamond Living Private Investment Fund ile görüşen Sunrise Yachts, yatırımcıyla görüşmelerin tamamlanması ve mutabakata varılmasının sonucunda anlaşmanın detaylarını açıklayacak.

Geride bıraktığımız Aralık ayından itibaren Türk üretici Sunrise Yachts’ın gündeminde olan konu, bu ayın ortalarında sonuçlanacak gibi görünüyor. 

irimari

Diamond Living’in yönetim direktörü Wes Medford; ''Bizim görüşümüz itibariyle Sunrise çok iyi isme sahip bir marka. Ulaşılabilir fiyatlarla yüksek kalitede yatlar teslim ediyor.'' diyor. Medford; ''Sunrise ile, onların büyüme hırsları ve Asya pazarında satışlarını, çok daha yukarıya taşıma arzularını desteklemek üzere anlaşmak istiyoruz. Sunrise’ın bu yüksek hedefleri doğrultusunda stratejik bir yatırım ortağı olma şansını kullanmak için görüşmelerimiz devam ediyor.'' dedi.

Öte yandan Sunrise Yachts CEO’su Guillaume Roche, müstakbel yatırımcılarıyla olan görüşmeler ile ilgili, ne zamandır ihtiyaç duydukları ideal stratejik ortağı bulmuş olabileceklerinden bahsetti. Roche; ''Bu anlaşma, müşterilerimiz için bizim çok daha güvende, çok daha sağlam adımlar atabilmemize zemin hazırlayacak.'' dedi. 

Sunrise Yachts’ın Türkiye’de ürettiği ve dünyada ses getiren yatlar arasında, 63 metrelik Irimari ve yapımı halen devam eden 68 metrelik Project Skyfall gibi başarılı projeleri var.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.