Satılık Tekneler

Türk Tersane Turquoise’ın Yeni Projesi
19.01.2017 Türk Tersane Turquoise’ın Yeni Projesi Turquoise Yachts, 56 metrelik yeni projesinin detaylarını paylaştı. Modern klasik bir stile sahip olan explorer tipi yatın tasarımını Andre Hoek yaptı. 

Turquoise Yachts

Şuan da Turquoise Yachts’ın İstanbul’daki tesislerinde yapımı devam eden yatın, planlanan teslimat tarihi Şubat 2019 olarak belirtildi. İsmi henüz belli olmayan yatın üst yapısı alüminyumdan üretilecek. ‘Buzul sınıfı’ gövde yapısına sahip olan tasarım, kutup bölgelerinde seyir yapmaya uygun biçimde üretiliyor. 

Klasik bir buharlı gemi stilinde tasarlanan yat, en modern teknolojilerle donatılacak. Bu yenilikçi teknolojilerin başında dizel-elektrik itiş sistemi geliyor. Yatta ek olarak, teknoloji harikası uydu iletişim sistemleri yer alacak. Süperyatın ilk etapta dikkat çeken niteliklerinden bir diğeri de uzayabilen, merdivenli biniş platformu. 

56 metrelik explorer tasarımın iç mekanlarında ise, Hoek Naval Architectures ile İngiliz stüdyo Vickers imzası olacak. Tik detayların öne çıkacağı iç mekanda da, klasik izlere rastlanacak. 

Toplam iç hacminin 785 GT olacağı belirtilen 56 metrelik Turquoise süperyat, 4 kat güvertesinde etkileyici açık ve kapalı yaşam alanları sunuyor. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder