Satılık Tekneler

Türk Tersane Mural Yachts'tan Meteor Projesi
08.02.2017 Türk Tersane Mural Yachts'tan Meteor Projesi 46,33 metre uzunluğundaki Meteor projesi, Türk Tersane Mural Yachts’ın hangarından çıkarken görüntülendi. Yatın gün ışığı ile buluşma anındaki fotoğraflarda da görüldüğü üzere, çelik gövde ve alüminyum üst yapılı Meteor'un iki bölümünün, aralık ayında bir araya getirildiği öğrenildi. Başarılı bir araya getirilme operasyonu sonrasında tam deplasman süperyat yılsonundan önce denize indirilmesi planlanıyor.

Meteor

Mural Yachts yönetim kurulu başkanı Murat Yüceuluğ Meteor ile ilgili olarak; “Meteor projesindeki yat, aile kullanımının yanı sıra charter olarakta kullanılabilmesi akıllarda bulunarak tasarlandı. Yat sahibi aynı zamanda, geniş konuk gruplarını yatında ağırlamak arzusunda. Bu nedenle, açık alanlar ve dış mekânlardaki eğlence sistemleri çok büyük önem taşıyordu.” diyor.

Meteor.

RINA charter sınıfında, MCA’ya uygun olan Meteor projesinin tasarımını, Mural Yachts’ın kendi bünyesindeki tasarım ekibi gerçekleştirmiş. Çağdaş tik ve krom detaylar ile dış görünümü, meşe ve akça ağaç detaylı tik iç dekoru ile yat çok şık görünüyor. Yatın 8,95 metreyi bulan genişliği ile iç hacminin toplamı 499 gros tonu buluyor.

Meteor..

Yatta 10 konuğun ağırlanması için bir yat sahibi kamarası, 3 çift kişilik kamara ve bir de ikiz kamara oluşturulmuş. Ayrıca, konuklara en mükemmel hizmeti verecek 9 mürettebat için konaklama alanları bulunuyor. Merkezi Mosaex medya sistemi sayesinde, ses ve görüntü sistemleri yatın farklı alanlarından takip edilebilecek.

Meteor...

Üç güverteli yatın diğer özellikleri arasında, geniş güneşlenme güvertesi, bir açık kıç güvertesi ve ikisinin arasında da kaptan köşkünün arka bölümünde tenteli bir açık alan yer alıyor. Yatın ilk çizimlerinde, pruva güvertesinde C-Şekilli bir oturma grubuyla yemek masası ve ileride büyük bir alan bulunuyor. İlave olarak, geniş yüzme platformu bulunuyor. Bunun anlamı ise, hem güvertede hem de kıç platformunda büyük tender hizmet tekneleri yer alabilecek.

Meteor....

Meteor gücünü her biri 1.200 HP güçteki iki adet Cummins KTA38-M2 dizel motordan alacak ve hızı 16 knot düzeyine erişecek. Hızı 12 knota düşürdüğünüzde ise, en verimli seyir hızında 4.700 deniz mili menzile, sahip olduğu 56.000 litre yakıt ile ulaşabilecek.

Meteor, tamamlandığında Mural Yachts’ın bugüne kadar üretilen en büyük yat olacak ve 2011 yılında denize indirilen 28 metre uzunluğundaki Eraora yatının unvanını elinden alacak.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder