Satılık Tekneler

Türk Tasarımcının Yeni Süperyat Konsepti: The Pearl 63
11.08.2015 Türk Tasarımcının Yeni Süperyat Konsepti: The Pearl 63
Üretimi tamamlandığında dünya denizlerindeki sayılı incilerden biri olacak The Pearl 63 süperyat konsept tasarımı, dünyada adını duyurmaya devam eden Türk tasarımcı Emrah Önemli imzasını taşıyor. Düzgün, güçlü ve agresif çizgilere sahip olan The Pearl 63 süperyatı, benzersiz özellikleri ve kendine özgü tarzında birleştirmiş.

The-Pearl-63

Emrah Önemli, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Torino’daki Istituto Europeo di Design’da tasarım eğitimini tamamladıktan sonra, Torino Design ve Ozgun Yacht Design’da çalıştı. En son Vos Marine Yacht’da tasarımcı olarak çalıştıktan sonra, bir süredir çalışmalarına bağımsız olarak devam ediyor.
 emrah-önemli Bağımsız tasarım çalışmalarının son ürünü ise şık, agresif ve güçlü The Pearl 63Konsept tasarım The Pearl 63’ün ilk yayınlanan çizimlerini incelediğimizde, aşağıda tanımladığımız özellikler yeni yatı benzerlerinden farklı kılıyor. 

Master kamaradaki dikey kayan tam yüksekliğe sahip pencereler sayesinde, muhteşem deniz manzarası master kabinin içi ile bütünleşebiliyor. Aynı zamanda yukarı kayan pencere sayesinde, bir zemin platformu bu bölümde dışarı doğru uzuyor. Bu platform istenildiğinde doğrudan denize girmek için de kullanılabiliyor.

The-Pearl-63-1

Süperyat, büyük güneşlenme alanları ve yüzme havuzu ile, deniz keyfini yaşayacak konuklarına eşsiz bir alan sunuyor. 63 metre uzunluğundaki süperyatın burun bölümüne konumlandırılmış helikopter pisti ise katlanabilir özelliklere sahip. Normalde güneşlenme alanı olarak kullanılan bu bölüm, arzu edildiğinde helikopter pistine hızla dönüşebiliyor.

The-Pearl-63-2

The Pearl 63 süperyatında pek çok detay çok ince düşünülmüş durumda. Bunların başında, tüm uydu antenlerinin daha büyük bir kubbe içinde toplanması sayesinde yatın üstünde daha temiz bir görünüm elde edilmiş. Ayrıca, demirin fundo ve virasında kullanılan açılır/kapanır kapak, süperyatın burun bölümüne ayrı bir estetik ve fonksiyonellik katıyor.

The-Pearl-63-3 
The Pearl 63'ün genişliği 13 metre ve 2,95 metre su kesimi bulunuyor.

Emrah Önemli, yeni konsept The Pearl 63 süperyatının iç tasarımını ve teknik özelliklerini ise, kısa süre sonra gün ışığına çıkartacağını açıklıyor.
 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Harka bi tasarım basarilarınızın devamını bekliyoruz emrah bey

Aferin çocuk, gurur duydum.

Emrah Önemli ismi kesinlikle bu işte marka oldu. Dünya denizlerinde onun tasarımları yüzmeye başladı. Tebrikler...

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.