Satılık Tekneler

Türk Tasarımcıdan 50 Metrelik Konsept ''Project Stella''
27.06.2016 Türk Tasarımcıdan 50 Metrelik Konsept ''Project Stella''
Türk tasarım stüdyosu Red Yacht Design, Project Stella ismiyle 49,8 metrelik bir süperyat konsepti tasarladı. İstanbul menşeili tersane Mengi-Yay için geliştirilen tasarım, çelik gövde ve alüminyum üst yapıdan oluşuyor. Konsept süperyatın iç hacmi 500 gross tonun altında. 

Üst yapının sınırlarını aşan dümen evi pencereleri sadece tasarıma keskin ve agresif hava katmıyor, aynı zamanda kaptana daha iyi bir görüş açısı ve aydınlık bir yaşam alanı sunuyor. 

Project Stella

Toplamda 280 metrekarelik dış mekana sahip olan süperyat tasarımının açık alanlarına, çevresinde güneşlenme minderleri olan yüzme havuzuna sahip beach club’da dahil. Alt kısımda konumlanan servis teknesi garajında aynı zamanda jet ski’ler, dalış ekipmanları ve diğer su sporları oyuncaklarını saklayacak alan da düşünülmüş. 

Project Stella’nın ana güvertesinde, yatın eninden tamamen faydalanan master suit yer alıyor. Tekne sahibi suiti olarak tasarlanan bu kamaranın her iki tarafından katlanarak açılan balkonları, özel çalışma odası, giyinme odası ve spa bölümü var.

Çift 3647 beygirlik MTU makinelerle donatılmak üzere tasarlanan konsept süperyatın, 24 knot sürate erişebileceği belirtiliyor. Seyir sürati ise 14 knot. Toplam 60 bin litrelik yakıt tanklarıyla tasarlanan Project Stella konsepti 3 bin deniz mili mesafe katedebiliyor. 

Red Yacht Design yeni konseptinin, Mengi Yay Tersanesi’yle olan tecrübelerine istinaden 24 ayda inşa edilebileceğini ayrıca belirtiyor.  YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder