Satılık Tekneler

Türk Pilotların Qatar Cup Powerboat Çıkartması
02.02.2015 Türk Pilotların Qatar Cup Powerboat Çıkartması
Bu hafta Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenecek olan Qatar Cup Powerboat festivaline Türk ekipleri de katılıyor. Dünya'nın her köşesinden toplam 45 teknenin yer alacağı Qatar Cup Powerboat'da, Türkiye’de yarışma olanağı bulamayan Türk offshore pilotları de yarışma heyecanı yaşayacaklar. 

Organizasyon ve Katar Deniz Sporları Federasyonu Başkanı Sheikh Hassan bin Jabor Al-Thani 'in yaptığı açıklamada; “Dünya'nın en mükemmel offshore pilotları bu hafta Katar’da buluşuyorlar.” dedi.

Türk Pilotların Katar Çıkartması

Haftanın programına baktığımızda Qatar Cup Powerboat 'da yedi farklı kategoride yarış yapılacağını görüyoruz. En heyecanlı offshore yarışları muhtemelen SuperCat sınıfında olacaktır. Aralarında Spirit of Qatar teknesinin de olacağı, 20 üst düzey teknenin yarışlara katılması bekleniyor. Racing for Cancer, Motley Crew Skater, Peppers, Pro Floors Racing ve Persu Cat Racing takımları servis alanında yerlerini aldılar.

Son iki yıldır Türkiye’de yarışma olanağı bulamayan ve uzun yıllardır ülkemizde düzenlenen Dünya Offshore Şampiyona’sının Katar’a kaptırılması sonrasında, Qatar Cup Powerboat’da yarışma fırsatı bulan Türk pilotlar yine bir Dünya Şampiyonluğunu kazanmak için mücadele edecekler. Beş Türk ekibi, bu kez Katar'lı yerel pilotların yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Portekiz, İtalya ve Amerika’dan şampiyonaya katılan ekiplerle rekabete girecekler.

Türk Pilotların Katar Çıkartması

SuperCat Lite sınıfında da Dünya'nın sayılı pilotları yarışacaklar. Class 1 yarışlarından bildiğimiz Victory takımı, Qatar Cup Powerboat’ta bu yıl SuperCat Lite sınıfında yarışacak. Ayrıca Abu Dhabi’den de bir ekibin katılacağı yarışlarda The Hulk, Smart Marine ve Gary Ballough’un Doug Wright yapımı BG Racing tekneleri yer alacak.

Qatar Cup Powerboat SuperVee sınıfı yarışlarda ise Billy Glueck’in Twisted Metal Fountain’ı ve Dan Kleitz’ın Outerlimits 43 tekneleri kategorinin favorileri. 17 Ocak’ta Doha’ya ulaşan teknelerin son bakımları yapıldıktan sonra 3 Şubat’ta teknik kontrole girecekler.

Organizasyon ve Katar Deniz Sporları Federasyonu Başkanı Sheikh Hassan bin Jabor Al-Thani, konuşmasını şu şekilde tamamladı; “QMSF – Katar Deniz Sporları Federasyonu olarak bizim vizyonumuz Dünya'nın en başarılı pilotlarını Doha’da bir araya toplayarak çok başarılı bir organizasyon gerçekleştirmek. Ekibimdeki herkese çok çalışarak, hedefimize ulaşmamızı sağlamasından dolayı teşekkür ederim. Ayrıca bu hafta sonuna katılım sağlayan OPGP ekibine de teşekkür ederim. Dünya'nın her köşesinden, Yeni Zelanda’dan, Abu Dhabi’den, Türkiye’den, Portekiz’den ve Amerika’dan buraya gelecek olan tüm pilotlara, misafirlerimize, basın mensuplarına, televizyon ekiplerine, takım elemanlarına, mekanikerlere sonsuz teşekkürler. Umarım, harika bir haftayı güven içinde zevkle izleriz.”
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.