Satılık Tekneler

Türk Ekip Asterisk’in Farr 40 Avrupa Mücadelesi Başladı
07.07.2016 Türk Ekip Asterisk’in  Farr 40 Avrupa Mücadelesi Başladı Uluslararası Farr 40 sınıfı Avrupa Şampiyonası İtalya, Ancona’da start aldı. Hafif esen havada Avrupa Şampiyonası’nın ilk gününü geride bırakan Farr 40 ekipleri iki yarış yaptı. Uluslararası One Design (Tek Tip) Farr 40 sınıfında 2010’dan beri yarışan tek Türk takım Asterisk Yelken Takımı ilk günü beşinci sırada tamamladı.2012’de Dünya 6.’sı ve 2014 senesinde San Francisco’da Corinthian Dünya Şampiyonu olan Asterisk Yelken Takımı, bu sene de uluslararası arenada mücadelesini sürdürüyor. Dün başlayan şampiyonada havanın hafif ve sıcak olacağı önceden tahmin ediliyordu ve 9 Temmuz Cumartesi’ye kadar sürecek yarış haftası boyunca öyle devam edeceği güçlü bir ihtimal olarak görülüyor.Yaklaşık 8-10 knot aralığında esen rüzgarda başlayan şampiyonanın ilk gününde iki yarış geride kaldı. Son derece yakın finişlerin verildiği ilk ve ikinci yarışta tekneler finiş hattından adeta borda bordaya geçti. İlk yarışta saniyelerle üçüncülüğü kaptıran Türk Farr 40 ekibi Asterisk, kıl payı altıncı oldu. Yine rakipleriyle oldukça yakın bir ikinci yarış geçiren Asterisk, günün bu son yarışında üçüncü sırada finiş vererek ilk günü genel klasmanda beşinci sırada tamamladı. Şubat ayında gerçekleşen 2016 Dünya Şampiyonası’nın galibi, dünyaca ünlü yelkenci Terry Hutchinson taktisyenliğindeki ABD bayraklı Plenty teknesi sırasıyla 4. ve 1. olarak ilk günü lider tamamladı. Ev sahibi Enfant Terrible ikinci, Farr 40 filosunun bir diğer ‘Dünya Şampiyonu’ ünvanının sahibi, Chicago’lu Helmut Jahn’ın Flash Gordon 6’sı üçüncü sırada kaldı.

2016 Farr 40 Avrupa Şampiyonası, bugün yapılması planlanan üç yarışla devam edecek. Cumartesi’ye kadar Avrupa Şampiyonası’nda toplam 10 yarış yapılması planlanıyor. 

İlk günün ardından sonuçlar:

http://www.yachtscoring.com/event_results_cumulative.cfm?eID=2708


EFE SEZİKYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.