Satılık Tekneler

Türk - Yunan dostluk yarışı Didim’de sona erdi
03.10.2016 Türk - Yunan dostluk yarışı Didim’de sona erdi 29 Eylül günü Çeşme Marina’daki  açılış kokteyli ile başlayan “Aegean Link” yat yarışı, 2 Ekim tarihinde D-Marin Didim Marina’da gerçekleştirilen ödül töreni ile sonlandı.

Aegean Link

Aegean Link’in ilk ayağı olan Çeşme - Samos yarışı, 15 teknenin katılımı ile 30 Eylül sabahı erken saatte başladı. 10 - 15 knot kuvvetindeki rüzgarla keyifli başlayan yarışın ilk ayağı, akşam saatlerinde Samos Marina’da son buldu. 

Aegean Link2

Aegean Link
’in ikinci ayağı olan Samos - Didim yarışı, 2 Ekim sabahı teknelerin Samos Marina önünden start alması ile başladı. 2 saat sonra Doğanbey civarında rüzgarın kesilmesi ve rotanın devamında da rüzgarın olmamasından dolayı, hakem heyeti tarafından yarış iptal edildi. 

D-Marin Didim Marina’da düzenlenen ödül törenine Çeşme Marina Genel Müdürü Can AKALTAN, D-Marin Didim Genel Müdürü Ahmet ARICASOY ve Didim Garnizon Komutanı Albay Çetin GÜLSEVEN de katıldı.

Aegean Link3

Ödül töreni açılış konuşmasını yapan D-Marin Didim Genel Müdürü Ahmet ARICASOY’dan sonra sahneye, organizasyona katkı sağlayanlara plaketlerini vermek için Çeşme Marina Genel Müdürü Can AKALTAN çıktı. Can AKALTAN; “Ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yarışı gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Gelenekselleşen Aegean Link 2017’de de tüm takımları aramızda görmek istiyoruz.” dedi. 

Aegean Link4

EAYK Komodoru Akif Sezer’in sunuculuğunu yaptığı ödül töreninde, IRC ve Destek sınıflarında toplam 12 ödül verildi. IRC I birinciliğini “Arnes”, IRC II birinciliğini “Blue Miles”, IRC III birinciliğini “Goodday Sunshine” ve Destek Sınıfı I birinciliğini de “Second Wind” teknesi kazandı. 

Tören, Sibel Emek Trio grubunun güzel müzikleri eşliğinde sona erdi.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder