Satılık Tekneler

Tri60-Trimaran
27.08.2015 Tri60-Trimaran Avustralyalı McConaghy Boats ve BMT Asia Pacific yeni trimaran tekneleri Tri60’ın konsept tasarımını açıkladılar. Tri60, 2012 yılında denize indirilen McConaghy firmasının üretimi olan çok başarılı bir 142 foot uzunluğundaki Adastra’dan  sonraki yeni konsept projeleri. 

Tri60-Trimaran

Tri60 bunun tam tersine deniz üzerindeki bir yalıya benziyor, yukarıdan baktığınızda bir büyük kafalı bir kartal gagasını andırıyor. Tri60 tasarımı gerçekten sıra dışı, çünkü, gövde boyunca uzanan iki dış kanat standart bir trimaran yerleşimi yerine bir destek veya denge parçası şeklinde görünüyorlar. Tasarımcılar geniş iç mekan elde etmek, dayanıklılık ve performansı arttırmak için trimaranların doğasından faydalanmışlar. Tasarımcılara göre Tri60’ın ana salonu 90 foot uzunluğundaki bir süper yatın salonu büyüklüğünde. 

Tri60-Trimaran

İki farklı versiyonda tasarlanan salon bulunuyor; çok büyük bir sunroof’u bulunan seçenek büyük pencereleri olan bir model. Tavanda yer alan sunroof ve pencereler sayesinde doğal ışık fazlasıyla iç mekana taşınabilmekte, böylece salon daha büyükmüş hissi elde edilebilmekte. Arka bölüme açılan kayar kapılar açıldığında ve sunroof etkisi düşünüldüğünde salon bir açık hava oturma alanına dönüşmekte. 

Cabriolet versiyonunda ise tavanda daha dar bir açıklık bulunuyor ancak bu modelde yan yürüme yolları daha geniş. Her iki modelde de bir mutfak ile alt güvertede iki kamara bulunuyor. 

Tri60-Trimaran-layout

Tasarımcılar standart olarak donatılacağı çift 475 HP motorları ile Tri60 trimaran  32 knot hıza çıkabileceğini hesaplıyorlar. Bıçak keskinliğinde bir burun yapısına sahip gövdesi sayesinde 60 foot uzunluğundaki tek gövdeli bir yata göre yakıtta %30 tasarruf sağlıyor. Joystick ile kontrol edilebilen jet motorları, konsept Tri60’ı sığ sularda veya marina giriş, çıkışlarında çok kolay kontrol edilebilmesini sağlıyor. Arka bölümde yer alan garaja 10 foot uzunluğunda bir servis teknesi konulabiliyor.Kısaca özetlemek gerekirse yeni Tri69 Trimaran, daha çok alan, daha çok hız ve daha farklı bir tarz sunuyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder