Satılık Tekneler

Tosyalı'dan Dev Liman
31.12.2014 Tosyalı'dan Dev Liman İskenderunlu Tosyalı Holding Grubu, Doğu Akdeniz’in en büyük liman, gemi bakım-onarım ve tersane tesislerini kuruyor.

Tosyalı'dan Dev Liman

Tosyalı Grubu, Türkiye'de hem yassı hem yapısal çeliği aynı anda tek çatı altında üreten tek grup olarak, uzun zamandır proje onaylarını almak için çalıştığı liman projesine başlıyor. Holding’in Osmaniye’deki tesislerine 13 km mesafedeki, Erzin Burnaz Gazinin Çiftliği mevkiisinde yıllık 10 milyon ton elleçleme kapasiteli liman, Osmaniye ve GAP bölgesinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde planlandı. Tersane tesislerinde ise, Ceyhan Bölgesi’ndeki gemi trafiğine bakım onarım hizmeti de verilebilecek. Hatay’ın Erzin Belediyesi Tosyalı Holding'in liman ve gemi söküm tersanesi kurulmasına ilişkin onayı Kasım 2014’te vermişti.

Tosyalı'dan Dev Liman

Tosyalı Holding Başkanı Fuat Tosyalı, "Doğu Akdeniz'in en büyük liman yatırımına başlıyoruz.” dedi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Data pager
12
Sayfadaki kayıt adedi
PageSizeComboBox
select
Toplam sayfa adedi: 2

2010 dan bu güne başlanamayan liman osmaniye osb arası 11 km çok uzun bir yol heralde her ay 200metre yapılsaydı yılda 2400mertre 5yıl da buyol biter yapacak olanda yapardı.iskenderun limanın 2 mislini bırak iskele bile yapılamadı söylelmlerle olmuyormuş demekki.

E artik osb erzin liman yolu da bitti. Site niz de liman in projesi ve isletme tarihi de yazilmis( 2018 ortalari)ama ortada liman in L si bile yok Kaldiki 2018 ortasain dogru bitmis olcak. Yo rum siz yapin

Limanin heralde baslanmasi için bir sorun kalmadi.Tüm izinler, osb liman yolu da tamam 2018 yil ortasi da isletme ye acilacak ise heralde bu iskenderun limaninin 2 kati buyuklugun de de olacak ise bu tip liman yapimi için baslamis olun másI gerekir. Bu olcek deki bir liman için yapim su resi en az 1 yil olsa gerek bu da çok iyim ser bir sure. Ancak ortada civi bile yok ama söylem çok.

2018 ortalarin da isletme ye acilacak erzin limani bütün izinler , çed dahil alin mis olmasina ragmen ortada ( mayis 2017 ) ne liman nede baslamis bir santiye bulunmaktadır. Acaba osmaniye osb.den erzin liman baglanti bolunmus yolu karayolları 5 bolge osb. Calisani denize rahatca ogle tatil le rinde gidebilsin diyemi yapti ?.yol bitme asamasina gelmis. Bitince.anlariz.

18 mayıs 2017 ced raporu onaylandı artık bır engelde yok bakalım blomberg tv. acıklaması ne zaman gerceklesecek. henuz ortada bırsey yok. izlemedeyız

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder