Satılık Tekneler

Tony Castro Design’dan 62 metre yelkenli
08.06.2015 Tony Castro Design’dan 62 metre yelkenli
62 metrelik tek direkli, yelkenli tasarımı nefes kesiyor. Tony Castro Design tarafından tasarlanan dev yelkenli konsepti, 500 grosstondan fazla hacme sahip. 

Tony-Castro-Design’dan-62-metre-yelkenli

Olabilecek en büyük yelkenli yatı tasarlamak amacıyla ortaya çıkarılan 62 metrelik tasarım, 500 grosston limitinin üzerinde. Bu rakamın üzerine çıkıldığında, tasarımlar adeta kontrolden çıkmışçasına pahalılaşıyor ve hayata geçirilmesi zorlaşıyor. Tasarımcı Tony Castro, 62 metrelik bu tek direkli yelkenli için; seksi ve şık bir performans yelkenlisi tasarlamak istediğini ve bu amaç çerçevesinde bu tasarımın ortaya çıktığını söylüyor. Benzersiz iç düzeni ile misafirlerine demirdeyken de maksimum konforu sunan tasarım, kapalı yaşam alanlarında da manzarayı olduğu gibi yaşatıyor. 

Tony-Castro-Design’dan-62-metre-yelkenli-1 Tony-Castro-Design’dan-62-metre-yelkenli-2

12 misafirin konaklayabildiği konsept dev yelkenlide, 6 adet kamara mevcut. Geniş bir tekne sahibi kamarası barındıran yelkenlide, 5 adet misafir kamarası var. Konaklayabilen personel kapasitesi ise 10 kişi. 

Ana salon, dış kokpit alanına direkt olarak bağlantılı. Bu açık alanda üzeri kapalı, gölge bir kısım da mevcut. Manzaranın ve açık havanın tadının sonuna kadar çıkarılabildiği bu açık alanda, misafirleri serinletecek iklimlendirme sistemleri düşünülmüş. 

Tony-Castro-Design’dan-62-metre-yelkenli-3 Tony-Castro-Design’dan-62-metre-yelkenli-4

İçeri girebilen salması sayesinde 62 metrelik yelkenli yat son derece kullanışlı. Açık salmalı moduyla ciddi bir performans yelkenlisi olan dev tasarım,  salması kapandığında sığ sularda demirleyebilen kısa su kesimli bir tekneye dönüşüyor.
 
http://www.tonycastro.co.uk/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.