Satılık Tekneler

Titanic II 2016'da hazır olacak!
28.02.2013

Titanic II 2016'da hazır olacak!

İnanması güç ama, 100 yıldan daha uzun bir zaman önce, Atlantik Okyanusu'nda batan Titanic'in neredeyse bire bir replikası yapılacak. Avusturalya'lı milyarder iş adamı, Profesör Clive Palmer'in Çin'de yaptıracagı müthiş projenin, 2016'da bitmesi hedefleniyor.

Titanic II ilk seferini, Southhampton, İngiltere'den New York'a, 850 kamarasında toplam 2600 yolcusu ile gerçekleştirecek. Yolculuk boyunca dev gemide 900 çalışan görev yapacak. Gemideki her kişiyi alacak kapasitede, 18 adet can kurtaran botu olacak. Orijinalinden sadece 3 inç daha büyük olacak Titanic II, 883 feet boyunda.

Yolcuların bulunacağı tüm yaşam alanları, Titanic ile aynı olacak ve otantik atmosfer iç dizaynında aynen korunacak. Bunların yanında internet, klimalar gibi günümüzün konfora yönelik teknolojileri de tabiki kullanılacak.

İlk gemideki gibi spor salonu, Türk hamamı, squash salonu, büyük merdiveni, ve yüzme havuzları da olacak. 1900'lü yılların sınıf farklılığı gibi, yine 2. ve 3. sınıf yemek salonları yapılacak. Bilet fiyatına dahil olarak yolculara verilecek 1920'lerin kıyafetlerinin giyilmesiyle, yolcular Titanic'in atmosferini günümüzde tekrardan yaşayacak.

Titanic II 2016'da hazır olacak!  
 
 Titanic II 2016'da hazır olacak!
  

Bilet fiyatlarının henüz belli olmadığını söyleyen firma yetkilileri, bu inanılmaz tecrübeyi yaşamak için şimdiden 1 milyon $'lık teklifler aldıklarını açıkladı. Yetkililer ek olarak güvenlik açısından, gemi suya indiği zaman dünyadaki en güvenli yolcu gemisi olacağının altını çizdiler.

mashable.com/www.yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.