Satılık Tekneler

Timur Bozca’nın Yeni Projesi “Black Swan”
14.06.2016 Timur Bozca’nın Yeni Projesi “Black Swan”
2015 Yılının Genç Tasarımcı Ödülü’nün sahibi Timur Bozca’nın, yeni Siyah KuğuBlack Swan” konsept süperyat tasarımının ilk çizimleri gün ışığına çıktı. Yat tasarımcısı Timur Bozca, en modern teknolojiye sahip lüks ve harika bir ortam içerisinde seyahat etmek isteyenlere mükemmel bir deneyim sunmak için, Siyah KuğuBlack Swan” konsept süperyat projesini tasarlamış.

Black Swan

Black Swan” konsept süperyat projesinin dış çizgileri, dramatik eğrileri ve açıları ile yatın şık ve temiz görüntüsünü elde etmesindeki önemli bir faktör. Tasarımcı Timur Bozca’ya göre sadelik, şık ve temiz bir tasarım için önemli.

Black Swan-2

Süperyattaki helikopter pisti en üst güverteye konumlandırılmış durumda ve bu güverteye gizli özel bir asansör ile ulaşılabiliniyor. Yatın içerisine baktığımızda ise, teknenin içi ile dışını bütünleştiren geniş beach club ve kıç güvertedeki havuz, mümkün olabilen en büyük zevkleri sunuyor.

Black Swan-3

Bu tasarımın geliştirme sürecinde, mümkün olduğunca karaya tabanlı mimari referanslar kullanılmasına dikkat edilmiş. Tasarımcı bu sebeple, ana güverteden üst güverteye, önden arkaya doğru ters açı ile bir cam duvar kullanmış. Böylece kıçta yer alan havuz alanı genişletilerek, havuz ufuk çizgisinde kaybolmaktadır. Bunun sonucunda da, iç güverteden arkaya kadar kesintisiz bir görünüş elde edilmiş olunuyor.

Black Swan-4

Black Swan projesinin en cezbedici faktörlerinin başında, yatın ortasında yer alan üçgen şekilli cam yapılar olduğunu söylemek gerekir. Tamamıyla üçgen formlu cam kaplı yapılar sayesinde, üst yapı ile gövde bütünlüğü elde edilerek iç mekanlara ışık taşınıyor.

Black Swan-5

Black Swan tasarımında, iç mekandaki bölmelerde dokumalar ve detaylarda da siyah renk kullanılarak bir bütün oluşturulmuş. Süperyattaki 1 master kamara ve 6 konuk süit kamarasında, toplam 12 konuk ağırlanabiliyor.

Black Swan-6

Black Swan'da seyahat edecek konukların benzersiz bir deneyim yaşamaları için, toplam 23.172 HP gücünde dört motor kullanılacak. Süperyatın maksimum hızının 28 knot ve seyir hızının ise 20 knot gibi dikkat çekici bir hız olması bekleniyor.

Black Swan-7

Tasarımcı Timur Bozca, adını daha önceden Cauta isimli yelkenli süperyat projesi ile duyurmuştu. Daha önce benzeri görülmemiş özel bir tasarım olan Cauta yelkenlisi, yüksek performans kimliğinde fütüristik ve bir o kadar da dinamik bir konsept proje olarak tanımlanmıştı.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.