Satılık Tekneler

Timur Bozca’dan yenilikçi tasarım, Cauta
10.03.2015 Timur Bozca’dan yenilikçi tasarım, Cauta
2015 Yılın Genç Tasarımcı Ödülü’nün sahibi Timur Bozca, 55 metrelik konsept tasarımını açıkladı. 

Timur Bozca’dan yenilikçi tasarım, Cauta

Yelkenli süperyat projesinin ismi Cauta. Daha önce benzeri görülmemiş özel bir tasarım olan Cauta, yüksek performans kimliğinde fütüristik ve bir okadar dinamik bir konsept. 

Timur Bozca’dan yenilikçi tasarım, Cauta

Yelkenli süperyat Cauta, karbon fiber gövdesi ve üst yapısı sayesinde hafif ağırlığı ile yüksek performanslı bir tasarım. ‘Elite Supernove Silver’ gümüş rengi ve yenilikçi çizgileri, lüks ve teknolojinin adeta dışa vurumu.Timur Bozca'nın, transatlantik kapasitede tasarladığı yat, yüksek hızlı seyir boyunca konfor ve lüks yaşamdan hiçbir şekilde ödün vermiyor. ‘Dynarig’ isimli devrim yaratan arma yapısında bağımsız rotasyon yapan çift direk bulunuyor. Direklerdeki 10 adet yelken tek bir kişi tarafından trim ediliyor.

Timur Bozca’dan yenilikçi tasarım, Cauta-2

Optimum aerodinami ve hidrodinami amacında her bir detayının mühendislik ürünü olduğu süperyat Cauta, yuvarlak ve keskin çizgilerin görsel olarak da bir başarısı şeklinde inceleniyor. 

Timur Bozca’dan yenilikçi tasarım, Cauta-3

Üzeri kapalı ana güvertesi, yüksek küpeşte tasarımı, konfor ve güvenliği üst seviyede tutuyor. Yelkenli süperyatın iç mekanındaki geniş yaşam alanının yanı sıra, dış mekanında da güvenli ve son derece ferah yaşam alanları mevcut. Kokpitin kıç tarafı isteğe göre anında yüzme havuzuna dönüşebiliyor. 

Timur Bozca’dan yenilikçi tasarım, Cauta-4

Yelkenli süperyat Cauta’nın iç mekanında zengin ve modern atmosfer, OLED aydınlatma sistemleriyle sağlanıyor. Kabinlerde ve dış alanlarda dinamik ve modern görünüm firesiz şekilde yayılmış durumda. Yelkenli süperyat Cauta'da 10 kişilik misafir konaklama kapasitesi mevcut. Konaklayabilen personel kapasitesi ise 8 kişi. Tekne sahibi kamarası gövdenin kıç tarafında tam genişlikte tasarlanmış. Hem tekne sahibi hem misafir kamaraları alışılmışın dışında, muazzam dış manzara ve su altı manzarasına sahip olacak şekilde tasarlanmış. 

Timur Bozca’dan yenilikçi tasarım, Cauta-5

Yelkenli süperyat Cauta’nın üç adet C12.9 Caterpillar makineleri, minimum titreşim ve ses ile konforu üst seviyede tutan diğer unsurlar oluyor.
 
charterworld

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.