Satılık Tekneler

Timothy Baldacci'nin Heyecan Verici Tasarımları
13.03.2017 Timothy Baldacci'nin Heyecan Verici Tasarımları Boat International ve Oceanco'nun ev sahipliğinde, “Yılın Genç Tasarımcısı” yarışmasında en iyi 6 finalist arasında kendine yer edinerek son zamanlarda adını duyuran genç tasarımcı Timothy Baldacci, beyaz balıkçıl bir kuştan esinlendiği yeni konsept yat tasarımlarını paylaştı. 

Timothy Baldacci,Ardea Alba

Bu yıl tasarımcılardan istenilen, 80 metre uzunluğunda modern ve seçkin bir yatın dış tasarımını yapmalarıydı. Projelendirilmesi istenilen yatın abartısız, dikkat çekmeyen ve göze batmayacak görünümde olmasıydı. Ayrıca yatta ağırlanacak olan konuklardan, 8 kişinin taşınabileceği bir tender hizmet teknesi de projeye dâhil edilecekti.

Timothy Baldacci,Ardea Alba.

Halen Milano’da yaşayan İtalyan tasarımcı Timothy Baldacci, süperyatı “Ardea Alba” (büyük kurtçuk kuş)'da, adını aldığı kuşun S-şekilli boynunun benzerini dış profilinde yansıtmayı başarmış. 80 metre uzunluğundaki yatın üst yapısı ise, neredeyse tamamen cam yüzeylerden oluşuyor. Bu önemli malzeme, gelecekte yetenekleri ile adından çok daha fazla söz ettirecek.

Timothy Baldacci,Ardea Alba,,

Limuzin ve genel kullanım amaçlı hizmet tekneleri, ana gemi ile aynı tarzda şekillendirilmiş. Konuklarına minimalist bir ortamda konforlu ve güvenli deniz deneyimi sunmak için tasarlanmış.

Timothy Baldacci,Ardea Alba...

İtalyan tasarımcının heyecan uyandıran konsept projesisinin yanı sıra, son zamanlarda denizcilik dünyasında ilgi ile karşılanan diğer konsept projeleri; Oceanco Yachts’ın 120 metrelik Amara projesi, Guido de Groot Design firmasının Ren projesi, Mauro Giamboi’nin süperyat katamaranı Ego ve George Lucian’ın Dare to Dream olarak sayılabilir.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.