Satılık Tekneler

Tim Gilding’den retro-modern tasarım: Barrelback 8.3
06.08.2015 Tim Gilding’den retro-modern tasarım: Barrelback 8.3
Tim Gilding Marine Design Studio tarafından tasarlanan Barrelback 8.3, modern bir günlük gezi teknesi tasarımı. Tasarımcı Tim Gilding’in favori retro tasarımları olan, Chris Crift Barrelback 19 ve Riva Ariston’dan esinlenerek ortaya çıkardığı Barrelback 8.3, geçmişe gönderme yapan modern bir tekne.

Barrelback 8.3

60’lı yılların stiline gönderme yapan kokpit düzeni, yanlara doğru dönen cam siperliği ve modern ön konsolu ile Barrelback 8.3, retro-modern bir yapıda. Dönebilen ön koltuklar arkadaki oturma grubuna doğru yönelerek, teknede karşılıklı oturulan sosyal bir alan oluşabiliyor. 

Barrelback 8.3 -1

Barrelback 8.3 tasarımında modern elektronikler, klasik tasarlanmış torpido kısmıyla benzersiz bir harmoni içinde. Livorsi göstergeler, Raymarine enstürmanlar ve Fusion ses sistemi, Barrelback’in bahsedilen modern elektroniklerini oluşturuyor. Klasik direksiyon tasarımı, dümen bölümünde insanı geçmişe götüren başlıca unsur olarak göze çarpıyor. 

Barrelback 8.3 -2 Barrelback 8.3 - 3

Barrelback’ tasarım tipi sayesinde etkileyici stilinin yanı sıra, kıç tarafta motor için hayli geniş bir alan yaratılmış oluyor. Kıç tarafta tekneye binmek için iki adet küçük platform tasarlanmış. Paslanmaz egzost çıkışı ise, tek kuyruk motorunun arkasından çıkacak şekilde yerleştirilmiş. 

Barrelback 8.3 - 4

Barrelback 8.3 tasarımının üretimi, karbon kompozit olarak açıklandı. Cilalanmış tik güverteler, deri veya Alcantara döşemeler, teknenin temel görünüm unsurlarını oluşturuyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.