Satılık Tekneler

Tianca II
06.06.2016 Tianca II
Klasik motoryat Tianca II, CSO Yachts firması tarafından satışa çıkarıldı. Motoryat piyasasında yer alan en dikkat çekici parçalardan biri olan Tianca II’yi Yatvitrini.com olarak sizler için özetledik.

Tianca II

Fransız Chantiers Nacals de I’Esterel tarafından 1967 senesinde suya indirilen motoryat Tianca II, maun süperyatlar üreten tersanenin kıymetli modellerinden biri. Tam gövde boyu 24,8 metre olan Tianca II, sınırlı sayıda üretilen bu şık model serisinin bir parçası. Günümüzde sadece bir kaç adet kalan bu başarılı modelin verimli tasarımını Andre Mauric yapmış. 

Önümüzdeki sene 50. yaşına girecek olan Tianca II, suya indiği günden bu yana hususi amaçlı kullanıldı ve sadece birkaç kez el değiştirdi. İlk sahibi Tianca II’yi tam olarak 30 sene kullandı. O zamanki ismi Chiriqui II idi. Motoryatın şimdiki sahipleri ise yüklü miktarda para harcayarak yaptırdıkları refitin ardından, klasik yatlarını yine hususi olarak kullanmaya devam ettiler. 

Tianca II-2

Grand Bassam ve Sipo maunlarından üretilen Tianca II’nin güvertesi, tamamen tik ahşabıyla kaplanmış. Zamanında Fransız donanması için süratli tekneler üreten üretici, Tianca II’nin yarı planing gövdesini de hayli sağlam ve performanslı olacak biçimde üretmiş. Orijinal GM makineleriyle Tianca II 23,5 knot sürate çıkabiliyordu. Yapılan kapsamlı refitin ardından bu son sürat 25 knot’a kadar yükseldi. Yaklaşık 100 beygirlik bu artış, yeni monte edilen Volvo Penta D11 makineler sayesinde oldu. Tianca II’nin yakıt tüketimi de oldukça etkileyici. Seyir sürati olan 13 knot ile saatte makine başına 50 litre yakıyor. 

Tianca II-3

1960’ların tasarımı olan Tianca II, o zamanın klasik çizgileri sayesinde hayli geniş açık yaşam alanlarına sahip. Geniş kıç güvertesi, yapılan kapsamlı refit ile geniş bir oturma alanı ve yemek masası bölümüyle donatılmış. Güvertenin kalan tüm kısmı ise, büyük biminiyle gölgelendirilmiş. 

Tianca II-4

Muazzam ferah atmosferi Tianca II'nin iç mekanında da hakim. Dümen evi 360 derecelik görüş açısıyla dış manzarayı mükemmel biçimde misafirlere yaşatıyor. Motoryatın tüm konaklama alanı ise, salon kısmının arka tarafında konumlanıyor. Bir adet çift kişilik ve bir adet iki ayrı yataklı misafir kamaralarıyla birlikte tam genişlikteki tekne sahibi kamarası, Tianca II’nin 6 kişilik konaklama kapasitesini oluşturuyor. Mürettebat kamaraları ise mutfak ile birlikte baş tarafta yer alıyor. 

Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.