Satılık Tekneler

Thomas Coville’den Dünya Turu Rekoru!
27.12.2016 Thomas Coville’den Dünya Turu Rekoru! 48 yaşındaki Fransız yelkenci Thomas Coville, solo dünya turu rekorunu, öncekinden 8 gün daha kısa sürede tamamlayarak ekarte etti. 31 metrelik Sodebo Ultim’ adlı trimaran yelkenlisiyle tek başına seyrederek kırdığı dünya turu rekoru tam 49 gün, 3 saat, 7 dakika ve 30 saniye sürdü. Francis Joyon’un bu güne kadar elinde tuttuğu tek başına dünya turu rekoru 57 gün, 13 saat idi. Joyon bu rekoru Ocak 2008’de kırmıştı. 

Coville, 49 günden fazla bir süre boyunca durmadan, herhangi bir destek almadan ve neredeyse uyumadan kırdığı bu muazzam rekorun ardından sadece uyumak istediğini söyledi. Coville; ‘Şu andan itibaren tek arzum uyumak ve zihnimi dinlendirmek. Kendime herşeyin yolunda olduğunu söyleyip uykuya dalmak istiyorum.’ dedi. Dünya rekorunu eline geçirdiği bu zorlu yolculukta Coville, North Sails 3Di yelkenler kullandı. Dünya turunu en hızlı ve en güvenli biçimde tamamlamayı amaçladığı bu zorlu seyirde kullanması için, North Sails ve Sodebo Ultim’ teknesinin ekipleri seyir öncesinde birlikte çalıştı. Kırılması epey zor bu rekoru muazzam biçimde geliştiren Coville için, North Sails firması tebrik mesajı yayımlamayı da es geçmedi. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder