Satılık Tekneler

The Wave, Muscat talihsizliğini yendi
19.06.2015 The Wave, Muscat talihsizliğini yendi
Extreme Sailing Series, 2015 sezonunun 4. ayağı, ilk gün yapılan 10 yarış ile başladı. İlk güne damgasını vuran ekip ise, 10 yarışın ardından 11 puanla lider konumda olan The Wave, Muscat ekibi oldu. Cardiff’te gerçekleşen heyecan dolu organizasyona, Kaya Ropes sponsoruyla katılan Türk ekip Team Turx ile birlikte, 8 uluslararası ekip katılıyor.Henüz üçüncü yarışta, orsa şamandırasına yaklaşırken SAP Extreme Sailing Team ile yaşadığı çatışma sonucunda The Wave, Muscat’ın, Extreme 40 katamaranı ciddi hasar aldı. Dümen çubuğunda meydana gelen hasarın ardından pit’e alınan katamaran, kara ekipleri tarafından tamir edildi ve ilk gün yarışları tamamlanmadan kaçan 5 startın ardından, yeniden parkura dönmeyi başardı. Kazada ciddi karbon hasarı oluşmasına rağmen, ekipten kimseye bir zarar gelmemesi herkesi sevindirdi. Hikayenin can alıcı kısmı ise bu noktadan itibaren başladı. Son üç yarışta da start eden The Wave, Muscat, sırasıyla iki birincilik ve bir ikincilik alarak genel klasmanda yeniden liderliğe oturdu. Hem de 11 puan farkla.

Dört günlük yarış haftasının ilk gününü 90 puanla lider tamamlayan The Wave, Muscat’ın ardından, ikinci Oman Air ekibi geldi. Günü üçüncü sırada tamamlayan ise, Danimarka bayraklı SAP Extreme Sailing Team oldu. Team Turx Powered by Kaya Ropes ise, günü 46 puanla, Lino Sonego Team Italia’nın önünde, 7. sırada bitirdi. 40 dereceye kadar dirise eden rüzgarda yarışan ekipler, sadece havanın dönmesiyle değil, birbiri ardına gelen sağanakların 10 ile 23 knot arasında değişiklikler göstermesiyle de zorlandı. 21 Haziran’a kadar sürecek olan Land Rover sponsorluğundaki Extreme Sailing Series 4. Ayak Cardiff yarışları, rekabetçi takımlar ve zor rüzgar şartları ile daha ilk günden oldukça konuşulacak gibi duruyor. 
 
 
http://www.extremesailingseries.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.