Satılık Tekneler

The Wave Muscat, Liderliğe Oturdu
30.08.2013

The Wave Muscat, Liderliğe Oturdu

Extreme Sailing Series'in Britanya'nın Cardiff Koyu'nda gerçekleşen altıncı ayağında zafer The Wave, Muscat'ın oldu. 120 bin kişilik seyirciyle şimdiye kadarki en yüksek seyirci sayısına ulaşıldığı ayakta Leigh McMillan'ın ekibi daha ilk gün kazandığı üç yarışta, bu ayağın favorisi olacağını kanıtladı.

McMillan'ın Musab Al Hadi, Hashim Al Rashdi, Pete Greenhalgh ve Ed Smyth'ten oluşan ekibi, hata affetmeyen hafif ve değişken rüzgarda geçirdiği başarılı haftada toplam 11 yarış kazanarak ayağın galibi oldu. McMillan galibiyetin ardından yaptığı açıklamada, 'Değişken rüzgarlara göre taktiğimizi çok çabuk belirledik ve oyunu lehimize değiştirmedeki en büyük kozumuz bu oldu. Ne istediğimizi çok iyi bildik ve ekibimde hem yarışmaları hem beni bilgilendirmeleri konusunda çok çok iyiydi.' dedi.

Extreme 40'ta birlikte yarışmaya yeni başlayan ekip ChinaSpirit ise, üst sıralarda aldığı dereceler ve genelde de 6. olmalarıyla, dümencileri Phil Robertson'a güven verdiler.

120 bin kişilik büyük kalabalığın desteklediği yerel ekip Team Wales Land Rover ise, genç bir yetenek olan Dave Evans dümenciliğinde mücadele etti ancak ayağı sonuncu olarak tamamladı.

Alinghi'nin ikinci, SAP Extreme Sailing'in üçüncü olduğu haftanın ardından The Wave, Muscat genel klasmanda bir puan farkla Alinghi'nin önünde lider oldu. Red Bull Sailing Team ise üçüncü sırada.

Extreme 40'lar sıradaki durağı ise Fransa, Nice olacak.

The Wave Muscat, Liderliğe Oturdu

Cardiff'teki 6. ayağın sonuçları şöyle:

RANK

TEAM

MUSCAT

SINGAPORE

QINGDAO

PORTO

CARDIFF

1

The Wave Muscat, Liderliğe OturduThe Wave Muscat

10

6

10

10

10

46

2

The Wave Muscat, Liderliğe OturduAlinghi

8

10

9

9

9

45

3

The Wave Muscat, Liderliğe OturduRed Bull Sailing Team

9

9

6

6

7

37

4

The Wave Muscat, Liderliğe OturduSAP Extreme Sailing Team

4

8

8

7

8

35

5

The Wave Muscat, Liderliğe OturduRealteam

3

7

4

8

6

28

6

The Wave Muscat, Liderliğe OturduGAC Pindar

5

4

7

5

5

26

7

The Wave Muscat, Liderliğe OturduInvite

7

3

3

4

4

21

8

The Wave Muscat, Liderliğe OturduTeam Korea

6

5

5

16
http://www.extremesailingseries.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder