Satılık Tekneler

The Wave, Muscat; Hamburg’da zafere ulaştı!
27.07.2015 The Wave, Muscat; Hamburg’da zafere ulaştı!

Extreme Sailing Series
5. Ayak yarışları, Almanya’nın Hamburg kentinde yapıldı. Land Rover sponsorluğunda gerçekleşen yarışlarda müthiş bir son gün performansıyla zaferi kazanan Umman’lı ekip The Wave, Muscat oldu. Türk Extreme 40 takımı Team Turx ise, Hamburg’da 9 takım arasında 6. olarak sezonda ilerleme kaydetti.

İngiliz yelkenci Leigh McMillan komutasında yarışan The Wave, Muscat bu zaferle, 2015 sezonunda üç kez regatta kazanmış oldu. 2015 sezonu genel klasmanında da, 2. ile arasındaki farkı büyüterek liderlik koltuğunu sağlamlaştırdı. 

The-Wave-Muscat

5. Ayak boyunca üç yarış birinciliği ve iki podyum ile zafere ulaşan The Wave, Muscat’ten başka bir kahraman ekip daha vardı. Rus ekip Gazprom Team Russia^nın son güne dümencileri Robertson’ın ‘Bugün aç kurtlar gibi suya çıkacağız’ demesi ve gerçekten de öyle yarışması herkesin takdirini topladı. Danimarkalı SAP Extreme Sailing ekibiyle Robertson’ın kapışması, iki kat puanlı son yarışta izlemeye değerdi. Klasman ikinciliği için verilen müthiş mücadelede, Rus ekip muazzam bir performans ortaya koydu ve ikinciliği Danimarkalılara bırakmadı. Bu etkileyici yarış performansı Gazprom Team Russia’ya sadece klasman ikinciliğini değil, ‘Land Rover Above and Beyond Award’ adlı performans ödülünü de kazandırdı.

Dokuz elit-seviye yelken takımının verdiği dört günlük mücadelede, SAP Extreme Sailing Team’in Cumartesi günü devrilip ters kapak olması, haftanın gündemiydi. Kazada hiçbir yelkencinin yaralanmaması herkesi sevindirdi. 8 knot’tan 30 knot’lara kadar değişen fırtınalı hava şartları yelkencileri son derece zorladı. 45 bin kişinin karadan izlediği yarışlarda, Edhem Dirvana’nın Team Turx ekibi İtalyan Lino Sonego Team Italia, GAC Pindar ve Team Extreme Germany’yi geride bıraktı. Hafta boyunca 3 adet 3.’lük alan Team Turx, haftayı 6. sırada kapatmış oldu.

extreme-sailing-series
 
www.extremesailingseries.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder