Satılık Tekneler

The Marmara Kış Trofesi 2. Ayağı Tamamlandı
10.02.2014 The Marmara Kış Trofesi 2. Ayağı Tamamlandı

The Marmara Kış Trofesi 2. Ayağı Tamamlandı

The Marmara BAYK Kış Trofesi'nin 2. Ayak yarışları, hafta sonu boyunca esen orta sertlikteki havada tamamlandı. Cumartesi günü yapılan coğrafi rotalı yarışın genel klasman galibi Define ekibi oldu. Genel klasmanda hemen arkasından gelen tekne ise, finiş hattına ilk ulaşan ve rakiplerine önemli bir fark atan Flying Box-Lemon Arkas oldu. Yarışta ikinci sırada finiş veren TEB Özel-Farr Away ise Hasip Gençer dümenciliğinde IRC A-1 sınıfının ikincisi oldu.

Pazar günü ise offset'li sosis rotada kurulan parkurda, başta tansiyonlar yüksek idi. Yarışın startı değişken rüzgar ve 'aşırı heyecanlı' ekiplerin fodeparları nedeniyle ancak üçüncü denemede verilebildi. Start işlemlerinin ikinci denemesinde starta 30 saniye kala TEB Özel-Farr Away ile Armador tekneleri rüzgarüstü-rüzgaraltı pozisyonda çarpıştı ve teknelerde meydana gelen hasarlar nedeniyle start alamadı. Üçüncü denemenin sonucunda yarışa başlayan filoda ilk finişi yine Ker 40 Flying Box-Lemon Arkas verdi ve düzeltilmiş zamanda da birinciliğini ilan etti. IRC A-1'in düzeltilmiş zamanlarda ikincisi Protel-Matmazel oldu. Üçüncü ise Boreas-İzmir Yelken ekibi oldu. IRC A-2'nin galibi Orhan Tüker komutasındaki Anyway olurken, IRC A-3 sınıfında Fortuna 2 birinci oldu.

Tüm Sonuçlar içın TIKLAYINIZEfe Sezik

Fotograf: Ayşegün TorunYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.