Satılık Tekneler

The Marmara BAYK Kış Trofesi ilk Ayağı Tamamlandı
20.01.2014 The Marmara BAYK Kış Trofesi ilk Ayağı Tamamlandı

The Marmara BAYK Kış Trofesi ilk Ayağı Tamamlandı

The Marmara ile TEB Özel Bankacılık'ın desteklediği BAYK Kış Trofesi'nin ilk ayağı tamamlandı. Genel olarak hafif-orta şiddet rüzgarda gerçekleşen yarışlar, planlandığı gibi ilk gün coğrafi rotalı, pazar günü ise dört turdan oluşan offsetli sosis rotalı şamandıra yarışları ile tamamlandı.

Haftasonunun dikkat çeken olaylarından biri de şüphesiz geçen yılın ilk ayağında yaşanan talihsiz kaza sonucu vefat eden Burçin Hazarhun'un yarıştan önce yelkenci dostları tarafından anılması oldu. Sezonun ilk yarışı olmasının heyecanıyla parkura çıkan yelkenciler hafif havaya rağmen mücadele düzeyi yüksek yarışlar ortaya koydular. Her iki günde de rüzgar 9-12 knot aralığında esti. Buna rağmen komite Y-kod bayrağı ile ekiplerin can yeleği giymelerini zorunlu tuttu.

The Marmara BAYK Kış Trofesi ilk Ayağı Tamamlandı

IRC-A sınıfında dört adet Farr 40'ın yanı sıra Lemon Sailing School-Arkas'ın yeni Ker 40'ı, geçen yılın trofe galibi Levent Peynirci'nin dümeninde olduğu Protel-Matmazel, Ahmet Eker'in yeni Melges 32'si de yer aldı. Keyifli mücadelelerin sergilendiği yarışlarda ilk gün 'first finişi' Ker 40 Flying Box yaptı. Coğrafi rotalı parkurun genelinde TEB Özel-Farr Away ile çekişen Flying Box-Lemon Arkas son bölümde farkı açarak yarışı 40 saniye önde tamamladı. İkilinin hemen arkasından Farrfara ve Matmazel finiş verdi. IRC-A sınıfından on dakika önce start eden IRC-B sınıfının ilk finişi ise Delfinius ekibinden geldi. Hattı ikinci geçen Aurora'nın ardından Wizard geldi.

The Marmara BAYK Kış Trofesi ilk Ayağı Tamamlandı

Offsetli sosis rotalı parkurda yapılan ikinci gün yarışında hava yine son derece güzeldi. Yarış boyunca önde giden Hasip Gençer dümenciliğinde ve Haluk Babacan'ın taktisyenliğindeki Farr Away ekibi en yakın takipçisi Flying Box'a 2 buçuk dakika fark attı. Öndeki ikilinin arkasından yine Farrfara geldi. IRC-B sınıfında hattı ilk geçen ekip ise bu kez Aurora oldu.

Finiş zamanları için:

1. Yarış 
2. Yarış


Fotoğraflar: Ayşegün Torun

Efe Sezik
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder