Satılık Tekneler

The Marmara BAYK Kış Trofesi 5. Ayağı Tamamlandı
15.04.2013

The Marmara BAYK Kış Trofesi 5. Ayağı Tamamlandı

The Marmara sponsorluğunda, Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Kış Trofesi'nin 5. ayak yarışları, cumartesi ve pazar günü yapılan üç yarışın ardından tamamlandı. Trofenin ilk yarışlarının aksine, bahar mevsimiyle birlikte, daha sakin ve sıcak havada gerçekleşen 5. ayakta, cumartesi günü iki şamandıra yarışı ve pazar günü ise bir coğrafi yarış yapıldı.

Yarışların ilk gününe damgasını vuran olaylar, start hattında yaşanan kıran kırana mücadeleler oldu. IRC A sınıflarının start işlemleri, yaklaşık 7 ile 9 knot havada gerçekleşmeye çalışıldı ve belirlenemeyen, çok sayıda fodepar yüzünden iki kez genel geri çağrısının ardından en sonunda start verilebildi. Trofenin sonlarına yaklaştıkça tırmanan rekabet ve gerilim, karma karışık olan start hattında, teknelerin birbirleriyle çatışma sesleriyle iyice tavan yaptı. Üçüncü denemede ancak başlayabilen ilk yarışı, IRC-A1 sınıfında, Orhan Tüker dümenciliğindeki MAD X ekibi kazandı. İkinci Matmazel, üçüncü ise Flying Box - Lemon Arkas oldu. Tüm teknelerin finishlerinin ardından yine aynı üçgen-sosis rotada, ikinci yarışın startı sorunsuz bir şekilde verildi. Matmazel, Mad X ve TEB Özel - Farr Away tekneleri, IRC-A1 sınıfında sırasıyla ilk üç sırayı aldı. A2'de Define, A3'te X-Machine ve A4'te Exit tekneleri birinci oldular.

The Marmara BAYK Kış Trofesi 5. Ayağı Tamamlandı

Tahminlerin neredeyse 'sıfır' olarak gösterdiği pazar sabahında ise Kargı adası dönülerek gerçekleşecek coğrafi rotalı yarış için 48 tekne yine start hattında yer aldı. Önce verilecek olan IRC B sınıflarının startı, Karaada'nın gölgesinde kalan hattın çevresinde, rüzgarın yer yer sıfıra düşmesi sebebiyle verilemedi. Birkaç dakika içinde güneydoğu yönünden gelen rüzgarla tehir bayrağı indi ve IRC B sınıfları startı gerçekleşti. Yaklaşık 15 dakika sonra start eden IRC A sınıflarında ise, gözler trofede birbirine çok yakın olan MAD X, TEB Özel, Matmazel ve Lemon Arkas'taydı. Starttan az bir süre sonra filoyla farkı açarak kıyasıya bir mücadele gerçekleştiren Matmazel ve TEB Özel - Farr Away'in yarışı görülmeye değerdi. Bir önceki gün olduğu gibi 'şıkır' bir havada gerçekleşen bu yarışı, adadan sonraki orsa ayağında rakibine 3 buçuk dakika fark atan Hasip Gençer dümenciliğindeki TEB Özel ekibi kazandı. TEB Özel - Farr Away'in ardından M.A.T. 1245 Matmazel ikinci, filodaki üç Farr40'tan biri olan Boreas-İzmir Yelken Akademisi ise üçüncü bitirdi.

2013 The Marmara BAYK Kış Trofesi , 5. Ayak Grup Sonuçları için TİKLAYINIZ .

The Marmara BAYK Kış Trofesi 5. Ayağı Tamamlandı

Fotoğraflar ve Kaynak: 
Hasan Birinci / Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.