Satılık Tekneler

The Marmara BAYK Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları Tamamlandı
25.03.2013 The Marmara BAYK Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları Tamamlandı

22-23 Mart tarihlerinde haftasonu Bodrum'da gerçekleşen The Marmara BAYK Kış Trofesi 4. Ayak yarışları tamamlandı. Cumartesi günü üçgen rotada gerçekleşen yarışlarda hava şartları yelkenciler için son derece güzeldi. Sağanaklarda 20 knot üzerine çıkan kuzeyli rüzgar ve güneş, son derece keyifli bir yarış günü olmasını sağladı. Önce IRC B sınıflarına ardından IRC A sınıflarına verilen startlarla 1 yarış yapıldı. Yelkenciler, özlenen bahar günlerine kavuşsalar da, yapılan tek yarışın saat 14 olmadan bitmesi, 3 haftadır yarışmayan ekipleri tatmin etmedi. IRC A sınıflarının startında bir çok fodeparın komite tarafından belirlenememesi sonucu genel geri niyetine teyir verildi ve hemen ardından çalan 10 dakika düdüğü ile tekrar start verildi. Yarış boyunca iyi bir performans gösteren Flying Box-Lemon Arkas ekibi IRC-A 1'de birinci oldu. Sırasıyla IRC A sınıflarında IRC 2, 3 ve 4'te Heaven Can Wait 2, F35 Express-Hedef Yelken ve Safinaz tekneleri birinci oldu.

The Marmara BAYK Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları Tamamlandı

Pazar günü gerçekleşen coğrafi rotalı yarış ise hafif havada gerçekleşti. IRC-A 1'de starttan itibaren kıyasıya süren Farr 40'lar TEB Özel-Farr Away ve Flying Box-Lemon Arkas çekişmesinde Teb Özel öne geçerken, Melges 32 Ege Pen-Uka Uka kıyıya yakın taraftaki çeken rüzgarları iyi kullanarak yarışın orsa bölümünü TEB Özel'in hemen arkasından tamamladı. Yine başarılı bir balon seyri yapan Ege Pen-Uka Uka, finish hattını ilk sırada geçerek birinci oldu. IRC-A 1'de haftasonu aldığı istikrarlı sonuçlarla 4. ayak genel sıralamasında MAD X birnci, TEB Özel-Farr Away ikinci, Ege Pen-Uka-Uka üçüncü oldu. 

A 2'de ilk yarışı 2, ikinci yarışı 1. tamamlayan Define haftasonunu sınıfında lider bitirirken, A 3'de Hedef Yelken ve A 4'de Safinaz ekipleri birinci oldular.

4. Ayak tüm sonuçları:

4.AYAK SONUNDA IRC – A GENEL SONUÇLARI

4.AYAK SONUNDA IRC – A GRUP SONUÇLARI

4.AYAK SONUNDA IRC – B GENEL SONUÇLARI

4.AYAK SONUNDA IRC -B GRUP SONUÇLARI


Kaynak: Yatvitrini.com
Fotograf: Oya Arsoy
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.