Satılık Tekneler

“The Maltese Falcon (Malta Şahini)” Fethiye'de
18.08.2016 “The Maltese Falcon (Malta Şahini)” Fethiye'de Yunan uyruklu iş kadını Elena Ambrosiadou'nun “The Maltese Falcon (Malta Şahini)” adlı yelkenli yatı, Fethiye'ye geldi ve Şövalye Adası önüne demir attı. Haziran ayında Bodrum Palmarina’da görülen Maltese Falcon, bu kez sahibi ile Fethiye bölgesinde seyir yapıyor.

The Maltese Falcon

Dünyanın en büyük ve lüks 100 yatı arasında gösterilen, ismini 1941 yapımı, baş rollerini Humphrey Bogart, Mary Astor’un oynadığı Maltese Falcon (Malta Şahini) adlı ünlü sinema klasiğinden alan, İtalyan şirketi tarafından Tuzla’da inşa edilen, Malta bayraklı megayat “Maltese Falcon” Fethiye açıklarında demirledi. 

The Maltese Falcon.

Ağırlığı 1.240 ton olan lüks mega yelkenli yatta, 18 mürettebatın hizmet verdiği 12 misafir ağırlanabiliyor. 2006 yılında, ilk sahibi Amerikalı yatırımcı Tom Perkins tarafından suya indirilen, 2009’da 60 milyon pound’a şu anki sahibi IKOS Ltd Yatırım şirketi sahibi Yunan asıllı İngiliz Elena Ambrosiadou’a satışı gerçekleştirilen mega yelkenli; İngiliz şirketi Insensys, Hollanda şirketi Gerard Dijkstra & Partners ve diğer tasarımları Ken Freivokh Design önderliğinde Tuzla’da inşa edilmişti.

The Maltese Falcon..

Dünyanın en büyük ve en modern yelkenlilerinden olan ve Yunanistan’ın Kos adasından Fethiye’ye gelen 88 metre uzunluğu ve 12,6 metre genişliğindeki yelkenli, büyüklüğü ve ihtişamıyla tatilcilerin de dikkatini çekti.

The Maltese Falcon...

Elektronik ortamda dokunmatik olarak yönetilen yat, ışıklandırmasıyla da dikkati çekiyor. Maltese Falcon’un; ''En yüksek teknik donanım, yat iç dizayn, 40 metre ve  üzeri en iyi yat, en yenilikçi yat, Yılın Yelkenli Yatı'' gibi ödülleri bulunuyor

Sabah saatlerinde açılan yatın, akşam saatlerinde Rodos’a geçtiği ve bir süre daha bölgede kalacağı öğrenildi.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.