Satılık Tekneler

Tesla Yacht Model Y
20.01.2017 Tesla Yacht Model Y Tesla Yacht Model Y,tamamen yenilebilir enerji kullanan çevre dostu bir tekne. Geleceğin teknesi, tümüyle elektrikli Tesla Yacht Model Y, üst güvertesindeki güneş panellerini kullanarak yenilenebilir enerji kullanan bir yat olarak karşımızda duruyor. 

Tesla Yacht Model Y

Dhruv Prasad tarafından tasarlanan 40 metre uzunluğundaki Tesla Yacht Model Y, konsepti ayrıca, denizde seyir halindeyken de enerjiyi toplayan bir hidroelektrik türbin sistemi kullanıyor.

Tesla Yacht Model Y.

Tesla Yacht Model Y
konsept projesine baktığınızda, ilk önce yelkenleri olmayan bir yat gövdesini gördüğünüzü düşünebilirsiniz. Tesla otomobillerinden farklı olarak, tamamen elektrikli Tesla Yacht Model Y, kendini kendine yeten bir deniz aracı olacak.

Tesla Yacht Model Y.. Tesla Yacht Model Y,
Tesla Yacht Model Y,, Tesla Yacht Model Y,.,.

Tasarım güneşten ve denizden aldığı enerjileri depolayarak, yenilenebilir enerji kullanan yeni nesil bir araç. Tesla Yacht Model Y, kısa süre sonra denizlerde olacak şekilde tüm detayları ile hazır durumda. 

Tesla Yacht Model Y....

Çıkış enerjisini geri kazanarak yeniden depolama özelliğine sahip olan konsept proje, gövde altındaki hidroelektrik türbin benzeri bir yapı ile suya aktarılan enerjiyi geri kazanıyor. Gövdenin hemen hemen ortalarında yer alan türbin yapısından elde edilen enerji, bataryalarda saklanacak ve bu şekilde seyir anında kullanılan enerjinin bir kısmı geri kazanılacak.

Tesla Yacht Model Y,,,,,

Ayrıca, demirde iken veya marinada bağlı bulunduğunda da güneş pillerinden enerjiyi bataryalarına depolayacak. Güneş panelleri bulutlu günlerde bile enerji depolayabilecek özelliklerde olacak. Bu sayede fosil enerjilere ihtiyaç duymadan, uzun günler boyunca denizde seyir yapabilecek.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.