Satılık Tekneler

Teknede Çıpa Seçimi
29.11.2012
Çıpa seçimi yaparken teknenin tipinden ziyade dip yapısına dikkat edilmelidir.  Örneğin sürekli kumluk yerlerde demir atıyorsanız Fortress tipi çıpalar ağırlığına göre en iyi tutunmayı sağlayacaktır.  Ancak bu tip çıpalar yoğun yosunlu dip yapısında tutmayacak, yosunların üzerine yatacaktır.  Kayalık bölgelerde ise Fortress tipi çıpaların takılma ve sıkışma ihtimali yüksektir.  Pulluk tipi ve tırnaklı tip çıpalar değişken dip yapıları için daha  kullanışlı olmakla beraber burnunda makarası olmayan teknelerde taşınması güçtür.  Makara üzerinde herhangi bir tipte çıpa taşırken çıpanın iyice sabitlenmiş olmasına dikkat edilmelidir, zira çıpa tam yolda giderken serbest kalırsa gününüzü mahvedebilir.

Teknede Çıpa Seçimi 
Kullanacağınız çıpa türünü seçtiğinizde üretici firmalar teknenizin boyuna göre tavsiye edilen çıpa büyüklüğünü belirtecektir. Aslında teknenin boyundan ziyade ne kadar havaleli olduğu çıpaya binecek yükü belirlemekte etkendir. Eğer tekneniz benzer boyda teknelere göre daha yüksek ise üreticinin tavsiye ettiği boy çıpanın bir büyük boyunu tercih etmelisiniz.
Teknede Çıpa Seçimi 
Teknede Çıpa Seçimi 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.