Satılık Tekneler

Tekne Dengeleyicilerinde Devrim: Side-Power Vector
11.11.2016 Tekne Dengeleyicilerinde Devrim: Side-Power Vector Side Power’ın Vector Fin dengeleyicisi, yat sektöründe yeni bir çığır açıyor. Yeni Vector Fin, pazarda yer alan dengeleyicilere kıyasla, demirdeyken sürüklenmeyi yarı yarıya azaltıyor.

On yılı aşkın süredir geliştirilen dengeleyiciler, motoryatlar ve büyük yelkenlilerde vazgeçilmez teknoloji haline geldi. Fiziksel konforun ötesinde fin dengeleyiciler, istem dışı sürüklenmelerden kaynaklanan kaza riskini minimize ediyor. Ek olarak sallantıyı %95’e kadar azaltan bazı sistemler, misfirlerin kötü hava koşullarında deniz tutması sorununun önüne geçiyor. Fin teknolojisinden farklı olan gyroscope dengeleyiciler, sıfır süratte mükemmele yakın iş yaparken, etkinlikleri sürat arttıkça kayboluyor. Fin dengeleyiciler ise, tekne seyrederken dahi dengeleme işini beklentinin çok üzerinde gerçekleştiriyor.

Vector Fin

Norveçli Side-Power firması, 1908 senesinden bugüne üst düzey deniz ekipmanları üretiyor. Firma, fin dengeleyicileri ve gaz sistemlerinde dünyada öncü niteliğinde. IMTRA ile 1990’lardan beri ortaklık yapan Side-Power, ürünlerini üç yıldır Amerika pazarına IMTRA ile sunuyor. 

Çok hacimli ve ağır gyroscopic sistemlere oranla, çok daha az yer kaplayan fin dengeleyicilerin oluşturduğu titreşim seviyesi de oldukça düşük. Devrim niteliğindeki Vector Fin ürünü, 2013’te DAME Yenilikçilik Ödülü’nü kazanmıştı. 

Demirdeyken sürüklenmeyi yarıya indiren, seyir esnasında ise ortalama 3’te 1 oranında düşüren Vector Fin, patent başvurusu yapılmış özel kıvrımı sayesinde bu başarıları elde etti. ‘Ölü sürat’ olarak nitelendirilen, 3-5 knot aralığında piyasadaki çoğu dengeleyici minimum etki ortaya koyarken, Vector Fin bu aralıkta da oldukça başarılı. Ek olarak her teknede garanti edilmese de Vector Fin dengeleyici, maksimum süratte 2 ile 4 knot arası artış sağlıyor. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder