Satılık Tekneler

Tekirdağ Yat Limanı İhaleye Çıkıyor
16.10.2015 Tekirdağ Yat Limanı İhaleye Çıkıyor
Resmi Gazete’de açıklanan takvime göre, Tekirdağ Yat Limanı projesinin 22 Aralık’ta ihalesi yapılacak. Daha önce de 2013 yılının Ekim ayında ihaleye çıkartılan Tekirdağ Yat Limanı’nın, yeniden ihaleye çıkartılacağı ilan edildi. Yıllardır sürekli gündeme gelen bu ihale sonrasında, bölgeye büyük katkı sağlaması ve yatçıların hizmetine girmesi bekleniyor.

tekirdağ-yat-limanı

Tekirdağ Yat Limanı proje alanı, Tekirdağ sahilinde, kent merkezine son derece yakın bir konumda yer almakta. Kuzeyinde Barış ve Özgürlük Parkı, onun da kuzeyinde ana ulaşım aksı olan Atatürk – Fatih Sultan Mehmet Bulvarları - Sahil Yolu yer almakta. 

Marinanın proje alanında ana ve tali dalgakıranlar yapılı durumda. İki dalgakıran arasında yaklaşık 220 metrelik bir sahil alanı ve bu sahil bandında, ayrıca teknelerin çekilmesi için bir çekek havuzu da halihazırda bulunmakta. Projeye göre bu alana, 190 teknelik bağlama kapasitesi olan, yaklaşık 4.500 m² inşaat alanına sahip, içinde hem yönetim, hem teknik, hem de sosyal tesisleri olan bir marina kompleksi tasarlanmış.

tekirdağ-yat-limanı-mendirek

Tekirdağ Yat Limanı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından, Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde 22 Aralık’ta ihalesinin yapılacağı Resmi Gazetenin 15 Ekim 2015 tarihli nüshasında yayınlandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Tekirdağ Yat Limanı Projesi, 3996 sayılı “Bazı Yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkındaki Kanun” kapsamında ihale edilecek.

Projenin ihalesi, teklif verme şartnamesinde detaylandırılan usul ve esaslar kapsamında kapalı teklif alma usulü ile yapılacak. İhaleye katılmaya istekliler, projeye ait ihale dosyasını 20/10/2015 tarihinden itibaren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nde ücretsiz olarak görebilecekler. Ancak, ihaleye iştirak etmek için ihale dosya bedelinin ödenmesi gerekiyor.

tekirdağ-yat-limanı-marina

Tekirdağ Yat Limanı Projesi ile ilgili teklif, elden teslim edilecek ve teklif vermenin son tarihi; 22 Aralık 2015 Salı günü saat 10:00 ve işin ihalesi aynı gün saat 10:30’da yapılacak.

Tekirdağ Yat Limanı’nda, daha önceki girişimler sonucunda; 650 metre uzunluğunda ana, 220 metre uzunluğunda tali dalgakıran ve rıhtım inşaatlarının yapılması sağlanmıştı.

Proje alanında gerek arazi gereksinlerinden, gerekse ihtiyaç programının farklı kullanıcı profillerine hitap etmesinden dolayı, zonlamaya gidilmiş. Çekek alanı dışında kalan sahilin, yaklaşık 5 metre genişliğinde kesintisiz yaya yürüme yolu, sahil hattı, kafeterya, restoran ve mağazalar gibi sadece yatçılar tarafından değil, bütün Tekirdağ halkı tarafından 7-24 kullanılabilecek bir cazibe merkezine dönüştürülmüş.

Marina yapıları, bölgenin imar planı kararları gereği 5.50 metreyi geçememekte. Sahilden bakıldığında, bu durum algılanabilirlik açısından herhangi bir sorun teşkil etmemekle birlikte; özellikle kentin ana arterlerinden sayılan sahil yolunun 5 metre civarında olan kotlarından bakıldığında yapılar aşağıda dağınık bir halde algılanmakta. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

İhale neticesi ne oldu acaba? Nereden bilgi edinebiliriz?

ben ce tam yeri reyna olmaasılazım oraya sorna gelsin para

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder