Satılık Tekneler

Tek Gövdeyle Yeni Transatlantik Rekoru
08.07.2013 Tek Gövdeyle Yeni Transatlantik Rekoru

Tek başına, tek gövdeli yelkenliyle Kuzey Atlantik'i geçme rekoru, Fransız yelkenci Marc Guillemot tarafından kırıldı. İngiliz yelkenci Alex Thomson'un, IMOCA 60 Hugo Boss'uyla 2012'den beri elinde tuttuğu ünvanı, Marc Guillemot yine IMOCA 60 teknesiyle ele geçirdi. Alex Thomson'dan 15 saat 48 dakika 11 saniye daha hızlı olan Guillemot'un macerası, 8 gün 5 saat, 20 dakika ve 20 saniye sürdü. New York ile Lizard arasındaki rotası, 2880 deniz mili uzunluğundaydı. Guillemot'un rotası boyuncaki ortalama hızıda 14.59 knot idi.

Bitiş çizgisinde yaptığı açıklamada Guillemot 'Bu yeni rekorun sahibi olduğum için çok mutluyum.' dedi. Guillemot sözlerine şöyle devam etti: 'Seyir son derece zahmetli geçti. Fazla emek ve çok az uykudan ibaretti denilebilir. New York'tan iyi bir süratle çıktım. Newfoundland'e kadar oldukça zorluydu. Balinalar, yüzen yabancı cisimler ve gemi trafiği.. Son 24 saat hariç sürekli bir alçak basınç alanından diğerine geçiyordum ve rüzgarım gayet yeterliydi. Son 24 saatim nispeten yavaş geçti. Ancak herşeye rağmen iyi performansımla şuanda çok mutluyum."

Marc Guillemot, Ağustos ayında gerçekleşecek Fastnet yarışında, Pascal Bidegorry ile birlikte yarışacak.


www.watersportnews.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder