Satılık Tekneler

Tek başına yelkenle dünya turu atan ilk Çinli !
05.04.2013 Clipper Round the World Race ve ardından 2008-2009 Volvo Ocean Race'te Green Dragon ekibinin bir parçası olarak dünyanın ilk dünya turu atan Çinli'si ünvanını kazanan Guo Chuan birkez daha tarihe geçti. Bu sefer tek başına ve hiç durmamak üzere çıktığı yolculuğunu bu sabah Qingdao'da tamamladı. 18 Kasım 2012'de, Akilaria RC2 yelkenlisiyle başaladığı macerası tam 137 gün, 20 saat, 1 dakika ve 57 saniye sürdü.

Tek başına yelkenle dünya turu atan ilk Çinli !

Bitiş hattını geçtikten sonra, kendisi karşılamaya gelen binlerce kişi, Guo Chuan'ı yanlız bırakmadı. Karşılayanların arasında bulunan eşi ise, geçen 137 günün içinde en zor anını son saatlerde yaşadığını belirtti.

Kalabalığında yarattığı heyecanlı atmosferde, Guo sahneye çıkarak bir konuşma yaptı. 'Şuanda ulaşılabilecek en üst noktadayı. Bu inanılmaz bir an. 137 gün önce, böyle bir an yaşayacağımı hayal bile edemezdim. Ancak rüyalarda görülebilecek bir şey!' dedi. En büyük teşekkürleri ise ailesine, sponsorlarına ve destek kara ekibine gönderen Guo, konuşması sırasında göz yaşlarına hakim olamadı.

Tek başına yelkenle dünya turu atan ilk Çinli !

48 yaşındaki yelkenci, şuanda 3 defa dünya turu atmış durumda. Ekvatoru ve Ümit Burnu'nu iki defa geçti ve kuzey yarım küreye devam etmeden önce, Pasifik, Atlantik ve Hint Okyanusları'nı geçti. Dünyanın en tehlikeli sularında seyir yapan Guo, toplamda 21bin 600 deniz mili yol katetti. 

Tek başına yelkenle dünya turu atan ilk Çinli !Tek başına yelkenle dünya turu atan ilk Çinli !

ww.yatvitrini.com/watersportnews.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.