Satılık Tekneler

Tecnomar Motoryatı Mikanos’ta Yandı
14.04.2017 Tecnomar Motoryatı Mikanos’ta Yandı

34 metre uzunluğundaki Tecnomar yatı Mikanos’ta yandı. Barselona ve Marmaris’ten sadece üç gün sonra, bu kez yat yangını haberi Yunanistan’ın Mikanos adasından geldi. İspanya ve Türkiye’deki yangınlarda pek çok yat aynı anda zarar görürken, bu kez yangından sadece motoryat Saint etkilendi. Bir anda alevler içinde kalan yat kısa sürede kül oldu.

Saint motoryat

Yunan yerel basın kaynaklarından alınan bilgilere göre, 12 Nisan 2017 gecesi Mikanos adasında demirde olan 34 metre uzunluğundaki Saint yatında yangın çıktı. Yerel otoritelerce henüz bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, sosyal medyada yer alan bilgilere göre yangının makine dairesinden başladığı ifade ediliyor.

Saint motoryat.

2004 yılında İtalya’daki Tecnomar tersanesinde üretilen, CTP malzemeden gövdesi ve üst yapısı olan yattaki iki adet her biri 2.285 HP gücündeki MTU - 12V 396 TE94 motorlar, yatı maksimum 28 knot hıza çıkartıyordu. Yunan bayrağı taşıyan Tecnomar üretimi Saint yatında, 8 konuk 4 farklı kamarada ağırlanabiliyor ve onlara da 6 mürettebat hizmet veriyordu.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder