Satılık Tekneler

Team Vestas Wind, Lisbon’a hazır olmak istiyor
17.04.2015 Team Vestas Wind, Lisbon’a hazır olmak istiyor Volvo Ocean Race 2014-2015’in 29 Kasım’daki 2. ayağında, mercan resiflerine çıkarak büyük hasar alan Team Vestas Wind’in teknesinde tadilat tüm hızıyla sürüyor.

Team Vestas Wind, Lisbon’a hazır olmak istiyor

VO65 tipi teknenin özellikle kıç tarafından aldığı ciddi hasar, İtalya’nın Bergamo kentinde yer alan Persico tersanesinde tamir ediliyor. Çok yoğun bir çalışma temposunda titizlikle yürütülen operasyonda son adıma yaklaşıldığı belirtildi. Ekibin hedefi Lisbon’da, Volvo Ocean Race filosuna yeniden katılıp son iki ayak yarışını gerçekleştirebilmek. 

Team Vestas Wind, Lisbon’a hazır olmak istiyor-2

Team Vestas Wind’in sponsorlarından Maersk, GAC ve GAC Pindar firmaları, takımın yeniden yarışta olabilmesi için var gücüyle destek sağlamaya devam ediyorlar. 

Team Vestas Wind ekibinin ve yeniden yapım operasyonunu yürüten ekiplerin şimdi tek amacı; önümüzdeki altı haftalık periyotta tadilatı tamamlamak ve Perisco tersanesinden Lisbon’a olan uzun karayolu serüvenini aşmak.
 
 
 
Kazazede ekibin VO65 tipi teknesi, şuanda kalıptan çıkmış ve güvertesi monte edilmiş durumda. Teknenin tüm temel techizatı da teknenin üzerinde. Volvo Ocean Race filosunda şuan için tadilat gören tek tekne Team Vestas Wind'in değil. Geride kalan son ayakta direği kırılan Dongfeng Race Team başta olmak üzere, Abu Dhabi, MAPFRE, Team Alvimedica, Team Brunel ve Team SCA’da da ufak çapta tadilatlar gerçekleştiriliyor. Ekipler, önümüzdeki haftasonuna kadar tüm sorunlarını çözüp, bir sonraki ayağa hazır olma amacındalar. 
 
http://www.volvooceanrace.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder