Satılık Tekneler

Team Vestas Wind Karaya Oturdu
30.11.2014 Team Vestas Wind Karaya Oturdu

Volvo Ocean Race'in (VOR) 2. Ayak mücadelesi sürerken Cumartesi akşamı Team Vestas Wind'den kötü bir haber geldi. Hint Okyanusu, Mauritius'ta Cargados Carajos sığlığında karaya oturan tekne ağır hasar aldı.

Team Vestas

Teknenin ağır hasar almasına karşın mürettebatta yaralanan olmadı. İki dümeni kırılan teknenin kıçtaki bölmeden su aldığı bilgisi telsiz ile yarış kontrol merkezine ulaştırıldı. VOR filosunda Team Vestas Wind'e en yakın durumda olan Team Alvimedica ekibi derhal yardım etmek için Team Vestas Wind'e yakın bir noktaya yönlendi. Tüm gece karaya oturan teknenin yanında kaldı ve sürekli telsizle haberleştiler.

Yarış komitesi İle de Sud'daki sahil güvenlik ekiplerini de durumdan haberdar ederek her an müdahale edebileceklerini bildirdi. Tekneyi terk etmek için günün ilk ışıklarını bekleyen Team Vestas Wind ekibi, iki can salını teknenin kıçından suya bırakarak her şeye hazırlıklı olarak geceyi geçirdi.Pazar sabahı yarış komitesinden gelen haber, herkese rahat bir nefes aldırdı. Tüm ekip sağ salim tekneden alınıp İle de Sud'a ulaştırıldı. Team Vestas Wind’in yaşadığı sorun dönemince rakiplerinin güvenliğinden emin olduktan sonra Team Alvimedica da tekrar yarışa döndü.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.