Satılık Tekneler

Team New Zealand ekonomik krizde
12.06.2014 Team New Zealand ekonomik krizde

Team New Zealand

Finansal açıdan zor günler geçiren America’s Cup ekibi Emirates Team New Zealand’ın 19 günü kaldığı iddia edildi. Yeni Zelanda hükümeti tarafından yapılan 5 milyon dolarlık ‘mütevazi’ desteğin Haziran sonunda tükeneceği belirtiliyor. Bu desteğin takım giderleri ve ekibin önemli isimlerini takımda tutmak için kullanıldığı açıklandı.

Team New Zealand’ın CEO’su Grant Dalton ise bir radio programına yaptığı açıklamalarda 30 yıllık ekibin sadece 19 günlük finansal kaynağının kaldığını açıkladı. Dalton, böylesine bir durumun sonunda, takımın dağıldığının açıklanmasından saatler sonra ekibin kilit isimlerinin diğer takımlar tarafından kapılabileceğini söyledi.

ETNZ team

Team New Zealand, şimdiye kadar 8 America’s Cup’ta mücadele etti. Bunlardan iki Match’i kazandı ve iki kez Louis Vuitton Cup’ta final mücadelesi verdi. Bunların dışında Team New Zealand, Volvo Ocean Race ve Extreme Sailing Series’de de boy gösterdi.


www.sail-world.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.