Satılık Tekneler

Team Britannia Botunun Yapımına Başlandı
09.06.2016 Team Britannia Botunun Yapımına Başlandı
Dünya turu rekor denemesinde bulunacak olan Team Britannia botunun yapımına başlandığı açıklandı. İngiliz yat üreticisi Aluminium Boatbuilding Company, 24 metre uzunluğundaki, dünya çevresini en hızlı sürede dolaşarak rekor kıracak olan sürat teknesinin yapımına başladı.

Team Britannia

Alan Priddy’nin Team Britannia projesi için üretilecek olan ve dünya rekoru kırmayı hedefleyen tek gövdeli powerboat, askeri tekne üretici, VT Halmatic tersanesinin eski teknik müdürü Bob Cripps tarafından tasarlandı.

Üretimin ilk iki haftasında, sürat teknesinin gövdesini ve iç konstrüksiyonunu oluşturacak olan alüminyum levha ve profiller kesilecek. Teknenin gövdesinde kullanılacak olan alüminyum levhaların uzunluğu ise, 12,5 km'yi buluyor. Kesim sonrasında montaja başlanarak gövde ve üst yapı oluşturulacak.
 Team Britannia-2 Team Britannia 'nın toplam üretim sürecinin üç ay kadar sürmesi bekleniyor. Eylül ayında tamamlandıktan sonra İngiltere çevresinde deniz testleri yapılacak ve rekor denemesine başlayacağı Cebelitarık’a doğru yola çıkacak. Dünya rekoru kırmak için ise, 23 Ekim'de Cebelitarık’tan ayrılacak.

Team Britannia
projesinin yöneticisi Alan Priddy; “İlk metal plaka kesildikten sonra artık geri dönüş yok. Bob Cripps’in devrimci tasarımı sayesinde, büyük bir yakıt tasarrufu ile rekor kırmamızı sağlayacak.” dedi.

Team Britannia projesinde kullanılacak olan motordaki teknolojik farklılığın en önemli unsurlarından birisi de, marin dizel ile deniz suyunun harmanlanmış yakıt sistemidir. Dalgaları delip geçen gövde tasarımı ile birleştiğinde, yüzde 30 daha az yakıt kullanarak rekor kırmayı hedefliyorlar.

Team Britannia-3

Bir çift 500 HP gücündeki Fiat C13 motorlar kombine edilen Castoldi su jetleri, sürat teknesine 22 knot seyir hızı sağlayacak. Şu andaki rekor 24 metrelik Ady Gil trimaran teknesi ile 2008 yılında Pete Bethune tarafından 60 gün, 23 saat ve 49 dakika ile kırılmıştı.

2016 yılında çıkılacak olan dünya rekoru denemesi, dünya sürat motoru sporunun en üst federasyonu olan Union Internationale Motonautique gözetiminde gerçekleşecek. Team Britannia projesinde Cebelitarık’tan başlayacak olan yolculuk Süveyş ve Panama kanallarından geçerek, yengeç dönencesi ve Ekvatoru aşacak, son olarak başladığı noktaya geri dönerek dünya rekorunu kırmayı başarmaya çalışacak.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.